Яке море краще для відпочинку – Азовське чи Чорне: порівняння пляжів, цін та розваг (фото)

Багато українців стоять перед вибором: їхати на Чорне чи Азовське море цього літа. Відмінності не тільки в температурі води. Адже відомо, що Чорне море навіть влітку може не прогріватися більше ніж на 18 градусів, а морська вода Азова прогрівається настільки, що навіть не освіжає в літню спеку.

Редакція вирішила зробити порівняльну характеристику курортів із цінами, яка допоможе визначитися з напрямком для відпочинку в цьому році, – пише OBOZREVATEL .

Як дістатися

З усіх українських курортів на Азовському морі найкраще транспортне сполучення організовано з Кирилівкою, Бердянськом, Генічеськом та Арабатською Стрілкою.

Сюди можна дістатися на автобусі, маршрутці нерегулярних перевезень, на поїзді (для Кирилівки – з пересадкою в Мелітополі на маршрутку) або на автомобілі – власному і з попутниками.

На морські курорти України курсують комфортабельні автобуси

До узбережжя Чорного моря варто їхати на своєму авто, на автобусі або поїзді. Так, дістатися поїздом можна до Одеси, Миколаєва або Херсона, а звідти доїхати до обраного селища, бази або готелю на таксі, попутці чи маршрутці.

Оздоровлення

В цьому плані відпочинок на Приазов’ї виграє, оскільки на узбережжі є величезна кількість лиманів, гарячих джерел і солоних озер із лікувальними грязями.

Поблизу Бердянська розташовані хлоридно-натрієві джерела, які рекомендовані при шкірних, серцево-судинних захворюваннях, проблемах опорно-рухового апарату. Бальнеолікування пропонують санаторії Кирилівки й Арабатської Стрілки.

У Приазов'ї є величезна кількість лиманів, гарячих джерел і солоних озер із лікувальними грязями

Так, Азовське море рекомендується відвідувати людям із такими проблемами:

  • болем у спині та хребті (показані хлоридно-натрієві термальні води);
  • шкірні захворювання (корисні грязьові аплікації);
  • порушення роботи жіночої статевої системи (термальні води, йодобромні, грязі);
  • збої в роботі нервової системи (термальні води).

Лікувальні грязі Чорноморська з його рожевими озерами і насиченими солями лиманами розташовуються переважно на території анексованого Криму.

У цей час за оздоровленням можна вирушати на курорт Куяльник в Одесі, води якого цінуються навіть більше, ніж грязі Мертвого моря. Цілющі грязі з Куяльницького лиману мають протизапальні, відновні й інші корисні властивості.

Води Куяльника цінуються навіть більше, ніж грязі Мертвого моря

Сергіївка – один із найбільших приморських бальнеогрязевих курортів Одеської області.

Крім того, на Херсонщині є Гола Пристань, яка ще наприкінці ХІХ століття була відомим курортом, що спеціалізується на лікуванні брудом і ропою. У грязях містяться солі, сірководень, каротин, фолікуліноподібні і пеніціліноподібні речовини, гормони.

Пляжі і курорти

Курорти Азовського узбережжя розташовані в Запорізькій, Херсонській і Донецькій областях. Більшість із них володіє гарними природними умовами для відпочинку, але не всі можуть похвалитися розвинутою курортною інфраструктурою.

Один із найвідоміших курортів Азовського моря – це селище Кирилівка, що складається з материкової частини і двох намивних кіс – Пересип і Федотова.

З одного боку коси розташоване море, а з іншого її омивають Молочний і Утлюцький лиман. Якщо перший – це тільки джерело цілющих грязей, то другий – відмінна альтернатива пляжного відпочинку під час шторму.

Один із найвідоміших курортів Азовського моря – це селище Кирилівка, до якої примикає Федотова коса і коса Пересип

У Бердянську море не таке чисте, як на інших курортах Азовського моря. Там працюють промислові підприємства і торговий порт, тому туристи часто їдуть углиб Бердянської коси, щоб насолодитися пляжним спокійним відпочинком.

У Бердянську море більш брудне, ніж на інших курортах Азовського моря

У Херсонській області популярні Генічеськ і курорти Арабатської Стрілки – Генгірка, Щасливцеве та Стрілкове. Там широкі піщані пляжі й чисте море. Генічеськ особливо подобається відпочивальникам із дітьми через дрібне узбережжя і міську інфраструктуру.

У Херсонській області популярність здобули Генічеськ і курорти Арабатської Стрілки

Чорне море в Україні омиває береги трьох областей – Одеської, Миколаївської та Херсонської. Саме тут зосереджені популярні вітчизняні курорти.

Найпопулярнішим курортом Чорного моря в Україні є Одеса. Її берегова лінія – це майже 20 км пляжів, покритих привізним піском, де є вся необхідна інфраструктура: душові, кабінки для переодягання, туалети, дитячі ігрові зони, рятувальники, різноманітні розваги. Дно тут переважно рівне, глибина наростає стрімко.

Найпопулярнішим курортом Чорного моря в Україні є Одеса

На віддалі від берега є кам’яні хвилерізи, які оберігають пляж від великих штормів.

Однак назвати море в Одесі чистим складно – робота порту не найкраще позначається на стані води.

Курорт Затока розташовується на косі, що розділяє Чорне море і Дністровський лиман, і славиться своїми піщаними пляжами, що досягають ширини до 160 метрів і довжини більше за 17 км.

Курорт Затока розташований на косі, що розділяє Чорне море і Дністровський лиман

Невелике селище Лазурне багато в чому схоже зі Скадовськом, по сусідству з яким воно розташовується. Тут можна купатися не тільки в Джарилгацькій затоці, а й у відкритому Чорному морі, яке прогрівається довше і схильне до холодних течій.

Кароліно-Бугаз також розташований біля Дністровського лиману. Там пляжі широкі, просторі, піщані. Через те, що на цьому курорті туристів не так багато, як у Затоці й Одесі, вода в морі значно чистіша.

Кароліно-Бугаз розташований біля Дністровського лиману

Але найчистіше море і пляжі у Лебедівці. З її високих крутих берегів можна спостерігати за зграями дельфінів, пеліканів, лебедів і чайок.

Розваги

У Кирилівці є все, що потрібно, щоб діти були задоволені: аквапарк “Острів Скарбів”, дельфінарій “Оскар”, кінний театр “Кирилівська Січ”, два луна-парки, безліч кафе і сувенірних крамниць.

Також із селища можна замовити екскурсію до півострова Бирючий, який відомий як заповідник і елітний курорт для політиків. Там дуже чисті піщані пляжі і відкриваються погляду неймовірно красиві морські пейзажі.

З Кирилівки можна замовити екскурсію до півострова Бирючий

Крім того, на Федотовій косі розташовується Утлюцький лиман, де можна навчитися віндсерфінгу та іншим екстремальним видам водного спорту.

Також є чим зайнятися в Бердянську. На набережній міста є колесо огляду, невеликі атракціони, кафе і бари.

На українських лиманах часто можна побачити віндсерферів

Погано розвинена інфраструктура на курортах Азовського моря Приморськ, Примпосад, Степанівка Перша, Новопетрівка та Новокостянтинівка. Там із розваг доступні тільки сонячні ванни і запливи в море.

На деяких курортах Азовського моря туристичної інфраструктури немає зовсім

В Одесі маса кафе і ресторанів із найрізноманітнішою кухнею, безліч розваг і визначних пам’яток, пропонуються унікальні екскурсії одеськими двориками і катакомбами.

Якщо у вас є авто, то можете поїздити по Одеській області й побачити справжню українську Венецію у Вилковому, колишню садибу дворян Курисів, Європейську сироварню Шабо і Білгород-Дністровську фортецю.

В Одесі маса кафе і ресторанів із найрізноманітнішою кухнею, безліч розваг і визначних пам'яток

Залежно від курорту, вам будуть пропонувати різні екскурсії. Так, із Залізного Порту можна з’їздити на екскурсію на острів Джарилгач, у знаменитий заповідник Асканія-Нова, Тендрівську косу, Чорноморський біосферний заповідник або до цілющого гейзера.Порівняння цін у 2021 році на житло на Азовському і Чорному морі

Вартість проживання на курортах Азовського моря набагато нижча, ніж на курортах Чорного моря і закордонних курортах на кшталт Туреччини або Єгипту.

Добова оренда номера без зручностей обійдеться одній людині від 100-150 гривень, з частковими зручностями – від 250 гривень, із вигодами в номері – від 400 гривень. На цінову політику, крім виду зручностей, впливає висота сезону, віддаленість від моря, комплектація номера й інфраструктура бази або готелю.

Відпочинок у приватному секторі на Арабатській стрілці на Азовському морі

А ось на Чорному морі за бюджетним відпочинком варто їхати у віддалені селища і шукати житло в приватному секторі.

В Одесі є великий вибір житла, але за високими цінами, порівнянними з розцінками топових зарубіжних курортів. Якщо знімати квартиру подобово, то ціна стартує від 600-700 грн на околицях і 1200 грн у самій Одесі.

В Одесі є великий вибір житла, але за високими цінами, порівнянними з розцінками топових зарубіжних курортів

У Затоці і Чорноморську найбюджетніше житло вийде від 300 грн із людини (розміщення в приватному секторі, зі спільним санвузлом), готелі – від 500 грн з людини. У Грибівці ціни дещо вищі: від 350 грн з людини (без зручностей), готелі – 600 грн із людини, бази відпочинку – від 400 грн.

Бюджетний відпочинок на Чорному морі вийде на курортах Приморське, Росєйка і Катранка. Там можна знайти кімнату у приватному секторі і за 100 гривень на добу з людини.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!