Перевізники, які обслуговують приміські та міжміські автобусні маршрути на Львівщині, вчергове підняли вартість проїзду. Мінімальна вартість поїздки (одна зупинка) зросла з 10 до 12 грн.
Загалом з середини червня тарифи зросли в межах 30% практично в усіх напрямках, – пише Zaxid.net.
У четвер, 8 липня, керівник концерну «Екопастранс», який об’єднує низку перевізників, Ігор Самардак розповів, що продовжується поступове підняття вартості проїзду, яке розпочали у минулому році через негативний вплив карантинних обмежень. У грудні минулого року проїзд у приміських маршрутках подорожчав на 20%. Зараз обласні перевізники вдалися до чергового підняття ціни після здорожчання тарифів у міському транспорті Львова. Так ціна мінімальної поїздки на приміському транспорті (одна зупинка) зросла з 10 до 12 грн.
Тарифи піднімали по-різному – з середини червня і дотепер. Наприклад, у маршрутках №140, які облуговує «Фіакр Львів», у липні тариф підняли на 5-6 грн. Новий тариф зі Львова до Городка становить 32 грн.
«На кожному маршруті були певні свої нюанси, враховуючи домовленості з органами місцевого самоврядування, активістами. Намагалися максимально відтягнути, щоб це не було разове підняття, а поступове», – розповів Ігор Самардак.
З його слів, таке рішення було прийняте Асоціацією перевізників Львівщини, воно узгоджене з усіма перевізниками.
Керівник Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка розповів, що змінилася вартість проїзду на приміських та міжміських маршрутах практично усіх напрямків – самбірському, миколаївському, радехівському, кам’янка-бузькому, бродівському.
«Приміські і міжміські маршрути працюють за нерегульованим тарифом і кожне підприємство приймає рішення про зміну вартості проїзду самостійно. Асоціація рекомендувала підприємствам на свій розсуд розглянути питання перегляду тарифів, оскільки змінилися економічні складові собівартості», – сказав Іван Велійка.
Начальник управління транспорту ЛОДА Степан Рудницький пояснив, що обласні державні адміністрації вже кілька років не впливають на утворення тарифів перевізниками і фактично не втручаються в цей процес. Реагувати на порушення має Антимонопольний комітет.
«Зросла часnка скарг, пов’язаних з ціноутворенням. Єдине, що ми можемо просити перевізників – завчасно повідомляти громади, голів ОТГ, старост, розміщувати інформацію у транпортних засобах», – каже Степан Рудницький.
Відповідно до меморандуму з ЛОДА, обласні перевізники здійснюють безкоштовне перевезення лише окремих категорій пільговиків – учасників бойових дій, бійців-добровольців АТО, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих, а також осіб з інвалідністю 1-ої групи по зору з супроводжуючою особою.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!