Лікарі з’ясували, як довго зберігаються антитіла у людей після коронавірусу

У 80% пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, протягом року збереглися антитіла. Такими є результати дослідження, проведеного серед 42 осіб.

Їх результати оприлюднив на своїй сторінці у Facebook лікар-інфекціоніст з Києва Євген Дубровський. Він зазначив, що у деяких пацієнтів рівень антитіл знижувався, але потім знову зростав, – пише Оbozrevatel.

У дослідженні брали участь люди з підтвердженим коронавірусом різного ступеня тяжкості. Також вони були різного віку.

“Протягом 8 місяців у 80% пацієнтів антитіла не зникали. У деяких плавно знижувалися, у половини трималися на високому стабільному рівні. Але у 20% впали нижче порогового. Це зниження спостерігалося в періоді між 150 і 240 днями після хвороби. Але коли отримали результати на 360 день, дані виявилися дуже дивними. У 80% пацієнтів антитіла не зникли. І більш того, навіть у тих, у кого вони впали до порогового рівня, антитіла знову піднялися. Таким чином, на 360 день маємо такі дані: з 42 осіб 92,8% (N = 39) мають антитіла, 7,2% (N = 3) – ні. Тільки вдуматися – 92,8% і вже пройшов цілий рік “, – зазначив лікар.

За словами Дубровського, отримані дані вивчали багато імунологи і інфекціоністи, яких не здивував факт підвищення рівня антитіл, оскільки це є природною реакцією імунної системи.

“Одним словом, якщо зустрівся знову ковід на слизових – імунна система швидко зреагувала, збільшуючи кількість антитіл (і природно Т-клітин) для захисту від повторних заражень”, – підкреслив лікар.

Він також звернув увагу на ще один важливий нюанс. Пацієнтів перевірили на спайк (білок, за допомогою якого вірус прикріплюється до клітини. Антитіла до спайк-протеїну вважаються важливими для запобігання прикріплення вірусу).

“У досліджуваних титри антитіл до Spike теж дуже високі і їх рівень знаходиться в прямій залежності від стандартних (ядерних) антитіл. Що це означає? Після захворювання людина отримує тривалу, повноцінну і якісний захист від повторних заражень”, – зазначив Дубровський.

Фахівець додав, що дослідження тривають. Тепер вони хочуть з’ясувати, чи збережуться антитіла протягом 450 і 540 днів.

Пост Євгена Дубровського в Facebook.

Пост Євгена Дубровського в Facebook.

 

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!