Велика субота, Світла субота, або ще Страсна субота – день напередодні Великодня. Останній день Страсної седмиці.
День скорботи, коли віряни згадують поховання та перебування у гробі тіла Ісуса Христа, а також зішестя Господа в пекло.
У храмі ще лежить плащаниця, що символізує покладеного у гробі сина Божого, розповів Gazeta.ua архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.
Сьогодні тривають останні приготування до святкування Воскресіння Христового, яке проходить в ніч із суботи на неділю.
За традицією, після обіду у Світлу суботу починають освячувати паски. Раніше цей звичай був для подорожніх – тих, хто з поважних причин не зможе бути присутнім на всеношній. Зараз освятити кошики заздалегідь можуть всі охочі. Окроплення священники проводять просто неба біля храму, з дотриманням карантинних обмежень.
Вечірня служба починається близько 23:00 суботи. Священники відправляють богослужіння в траурному вбранні.
“Читають канон Великої Суботи. Богословське, філософське осмислення цієї події. Нібито вони стоять біля тіла Спасителя. Потім плащаницю заносять у вівтар. Гріб порожній і ми виходимо з храму назустріч Христу”, – пояснив владика Федір.
Це відбувається опівночі. З храму виходять усі парафіяни та священники. У цей час у приміщенні залишаються лише ті, хто стежить за свічками. Символічно зачиняють двері.
Потім вишиковуються, попереду несуть хоругви та хрест. Далі йдуть священники. За ними – благочинні і усі парафіяни. І починають ходу. Йдуть навколо храму проти годинникової стрілки. Таким чином громада символізує жінок мироносиць, апостолів, які рано вранці до світанку прийшли до могили Ісуса. У цей час церква символізує труну.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!