Львів’ян запрошують у Музей історії релігії на виставку, присвячену Папі Івану Павлу ІІ

Серед експозицій – дитячі, родинні фото та особисті речі Папи.
Фото: Музей історії релігії

ФОТО: МУЗЕЙ ІСТОРІЇ РЕЛІГІЇ

У Львівському музеї історії релігії, що на пл. Музейній, 1, у понеділок, 19 жовтня, відбудеться відкриють виставку «Він змінював світ», яка присвячена 100-річчю від дня народження святого Івана Павла. Початок о 14.00 годині, повідомляє Твоє місто.

Виставка «Він змінював світ» – це спільний проєкт Музею «Родинний дім Святого Отця Івана Павла II» у Вадовицях (Польща), Львівського музею історії релігії, за участі Курії Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Експозицію розмістять у двох виставкових залах. Виставлять унікальні світлини, пов’язані з дитинством і юністю Кароля Войтили, з його родиною, які надасть музей у Вадовицях.

Цікавими будуть портрети Івана Павла II, які виконали сучасні художники Польщі, Італії; скульптура Святого Кароля, пам’ятні медалі, монети, марки.

Для експонування архієпископ Митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький надасть особисті речі Івана Павла II: сутани (червона, зелена, біла), туфлі, ціпок, орнат, мітру, пояс, білу прогулянкову куртку, інші речі. Привернуть увагу велика шкіряна тека з гербом Папи, яка лежала на письмовому столі Івана Павла II і якою він користувався, коли підписував різні документи; справжній костюм швейцарського гвардійця, привезений з Ватикану, спеціально розроблений для охорони понтифіків.

Значна частина виставки присвячена безпосередньо понтифікату, подорожам Папи Івана Павла II, апостольським візитам, екуменічній і проповідницькій діяльності. Представлять світлини, які показують важливі моменти з життя Папи: зустрічі із Константинопольським Патріархом, верховним рабином Риму, Андрієм Сахаровим, Фіделем Кастро, матір’ю Алі Агджи, який здійснив замах на життя Папи, кардиналом Любомиром Гузаром, патріархом Йосипом Сліпим, фотографії з молоддю, з відвідин лікарень, інші. Знаковою є фотографія з Літургії в Соборі Святого Петра у Ватикані з нагоди 400-річчя Берестейської Унії 7 липня1996 року.

Окремий розділ виставки буде присвячений візиту Папи Івана Павла II в Україну 23-27 червня 2001року. Це – фотографії, зроблені Василем Пилип’юком, а також різноманітні поштівки, довідники, листівки, газети, журнали, прапорці, значки, медалі і монети. Будуть речі з приватних колекцій.

Виставка триватиме до 31 січня 2021 р.

Довідково:

Кароль Юзеф Войтила народився у містечку Вадовиці біля Кракова у родині поручника польської армії і вчительки 18 травня 1920 року.

1938 р. Кароль Войтила склав на «відмінно» випускні іспити в гімназії і разом з батьком переїжджає до Кракова. Тоді ж розпочинає навчання на факультеті філософії Ягеллонського університету. Бере участь в авторських вечорах літераторів-початківців і не забуває про театр, адже в юності мріяв стати актором.

Під час II Світової війни працював кур’єром у магазині, на каменоломні, хімічній фабриці. Коли відчув поклик присвятити своє життя служінню Богу – вступив у Вищу духовну семінарію у Кракові. У 26 років прийняв сан священника. Кароль Войтила вмів не тільки добре працювати, а й любив і вмів відпочивати. Він ходив у туристичні походи, спускався байдарками вниз по річках і перепливав озера, катався на лижах.

1958 р. Кароля Войтилу призначили єпископом-помічником у Кракові, 1964 року – архієпископом-митрополитом Краківським і кавалером Ордену Білого Орла. З 16 жовтня 1978 до 2 квітня 2005 року Глава католицької церкви, Єпископ Рима.

Він був першим Папою, який зайшов до синагоги, переступив поріг мечеті, першим, хто відвідав православні й мусульманські країни.

Папа Іван Павло II – перший папа-поляк і перший папа-неіталієць за 455 років. Він перший з пап, хто побував з візитом у Незалежній Україні. Це людина великої покори і скромності. Від нього виходила якась дивна аура, неймовірна енергія, незвичайна сила.

Іван Павло II помер 2 квітня 2005 р.. 1 травня 2011 р. Папа Бенедикт XVI беатифікував Івана Павла II, а 27 квітня 2014 р. його оголосили святим.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!