Державний ПриватБанк видає довідки російською мовою.
Про обслуговування російською за замовчуванням в документообігу повідомила колишня працівниця ПриватБанку Ольга Яріш, яка близько місяця не може отримати документів українською мовою в Україні, передає Львівський портал.
Жінка запросила від державного банку витяг, якій їй підготували російською мовою, а відтак отримані документи забраковані і необхідно повторно просити банк, щоб їх переробили.
«Я працювала у ПриватБанку і звільнилася… Сьогодні мені потрібна довідка із колишнього місця праці – витяг з наказу про декретну відпустку… На перший запит прийшла відповідь іноземною мовою… Вимушена була звернутись на гарячу лінію ПриватБанку і повідомити, що довідка російською мовою мені не підходить, адже подати документи необхідно українською. Із 2 червня було здійснено повторний запит на отримання довідки українською мовою в Україні. У заявці було додатково уточнено, що довідку необхідно підготувати саме українською мовою. Від того часу минуло вже три тижні, а ПриватБанк досі не спромігся підготувати документів… Після цього довелось ще раз звернутися на гарячу лінію, щоб заявку на отримання документів українською мовою оформили повторно», – повідомила Ольга Яріш.
«Можна цю довідку піти й перекласти українською та завірити нотаріально, але навіщо? Чому державний банк України видає довідки російською мовою. Навіщо мені уточняти, просити і чекати стільки часу, щоб довідку в Україні робили українською. Не хочеться вірити в те, що це принципова позиція банку», – повідомила Ольга Яріш.
Видавання довідок за замовчуванням іноземною мовою – абсурд і порушення законодавства. Про це в коментарі повідомив доцент кафедри програмування Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат на пост Уповноваженого з захисту державної мови Святослав Літинський.
«Банк має давати всі довідки за замовчуванням українською. Було виграно дві судові справи в ПриватБанку про виписки та про квитанції платіжного терміналу. Аж до касаційної інстанції – всі підтвердили – українською», – повідомив Святослав Літинський.
Журналісти також звернувся до державного ПриватБанку, щоб роз’яснили мовну ситуацію із документами, але наразі отримати офіційну відповідь так і не вдалося.
Як відомо, згідно з Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!