Великий піст-2020: історія та основні правила

Великодній піст — найсуворіший і важливий. Розпочинається Великий піст цьогоріч у понеділок, 2 березня, завершиться у суботу, 18 квітня. Великдень християни відзначатимуть 19 квітня.

Тривалість посту – 48 днів. Розпочинає його Чотиридесятниця (перші 40 днів. – Gazeta.ua), закінчує Страсна седмиця (останній тиждень перед Великоднем. – Gazeta.ua). Піст починається за 7 тижнів до Христового Воскресіння.

Великий піст корисний, щоб очиститися від гріхів і приготувати душу до світлого свята. Протягом посту людина має відмовитися від їжі в пам’ять про сорокаденний піст Ісуса.

Історія Великого посту

Церква встановила Великий піст у пам’ять про поневіряння пустелею Ісуса Христа, який протягом 40 днів, попри спокуси, відмовляв собі в їжі. Час Великого посту потрібен для роздумів.

Перший день Великого посту називається Чистим понеділком, а увесь перший тиждень – Чистою седмицею. У давнину цього тижня їли гриби, квашення, солонощі та рибу. Другий тиждень посту називався Другою седмицею. Цього тижня дівчата починали вишивати перлами майбутній вінчальний одяг.

Третій і четвертий тиждень посту називають Хрестопоклонним. У четвер пекли з пісного тіста хрести з родзинками посередині.

П’ятий тиждень посту називається Похвальною седмицею. Шостий тиждень – Вербним, а субота у Вербний тиждень Великого посту називається Лазаревою суботою. Назвали цей день на честь Лазаря – брата Марфи та Марії, якого воскресив з мертвих Ісус Христос.

Правила дотримання Великого посту

– Перед початком посту варто посповідатися і причаститися.

– Протягом 48 днів посту дотримуйтеся повної відмови від їжі тваринного походження та м’яса.

– Під час посту треба допомагати людям.

– Не влаштовуйте гучних вечірок.

– Обмежте свої шкідливі звички. У Великий піст забудьте про вживання спиртних напоїв і відмовтеся від куріння.

– Щонеділі йдіть до церкви на літургії та щодня присвячуйте час молитвам.

– Стримуйте себе в тілесних втіхах.

– Не конфліктуйте та не сваріться з колегами, друзями чи близькими.

– Не тримайте ні на кого злість і не думайте про погане.

– Позбудьтеся заздрощів і не брешіть. Будьте чесними з собою та людьми, які вас оточують.

У світле свято Христового Воскресіння можна вживати будь-які страви та продукти, однак до звичного раціону треба повертатися дуже обережно. Продукти рекомендується додавати поступово, невеликими порціями. Таким чином ви вбережете організм від переїдання і зробите піст корисним для фізичного здоров’я та духовного розвитку.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!