Їхня мандрівка насичена краєвидами, новими знайомствами і при цьому дуже бюджетна.
Українська пара подорожує Європою на роверах, причепивши до одного з них сонячні панелі. Закохані планують подолати 22 країни за 80 днів, повідомляє ТСН з посиланням на сюжет ТСН.19:30.
Їхню закордонну подорож звичайною не назвеш: пересуваються велосипедами зі швидкістю 15 км/год, сплять у наметі, де сподобаються краєвиди, готують на плитці, яка живиться сонячною енергією. Поїздку на 7 тисяч кілометрів Сергій та Юля розподілили на три етапи і назвали пізнавальним відпочинком. Їхній шлях почався з Польщі, далі – були Словаччина та Угорщина – три країни пара об’їхала за 10 днів. Попереду ще 16 держав Європи, на які у них заплановано два місяці, а восени завершальний етап мандрівки — Молдова, Румунія, Україна.
“Наша перша мета – дослідити, як виглядає відновлювальна енергетика в Європі”, – каже мандрівник Сергій Толстіхін. Він за освітою психолог, вона – фінансист. Обоє громадські активісти, пропагують “зелену” енергетику в Україні. “Сонце падає сюди, світлова енергетика перетворюється в електроенергію, по проводу йде в батарею, накопичує її цей звичайний павербанк”, – коментують свій прилад ентузіасти. Їхні гаджети завжди заряджені, ранкова кава зварена, гарячий обід приготований. Туристи зазначають, що веломандрівка Європою у рази доступніша, ніж Україною, бо всюди прокладені зелені маршрути, якими можна обминати жваві траси. До того ж, мандрівники знайомляться з українською діаспорою у кожній країні – про себе написали в інтернеті і отримали купу запрошень.
“У Словаччині нас одна сім’я хотіла прийняти, але розповіли про нас, інша теж захотіла, щоб ми в них заночували, то вони вже говорили, то давайте хай хоч у нас велосипеди залишать, а у вас хай ночують”, – розповідає мандрівниця Юлія Мазур. Це не перша закордонна велоподорож пари, їхній відпочинок — бюджетний, бо їжу купують у супермаркетах і готують самі, тому на харчування на день витрачають не більше 5 євро. А Сергій завдяки крутінню педалей, каже, ще й схуд на 30 кілограмів, адже раніше важив 110. Після цієї велоподорожі пара планує розробити зелені маршрути для велосипедистів по Україні і запропонувати їх громадам, які хочуть розвивати екотуризм.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!