В Україні може з’явитися швидкісна колія Одеса-Київ-Львів

Україна спільно з Італією починає підготовку техніко-економічного обґрунтування для впровадження високошвидкісного залізничного сполучення в Україні.

Про це повідомили в прес-службі Мінінфраструктури.

30 січня відбулася зустріч міністра Володимира Омеляна з президентом компанії Italferr Рікардо Марія Монті.

В ході переговорів Омелян підкреслив важливість впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні.


“Це – мегапроект, реалізація якого не тільки змінить залізничний сектор, а й позитивно позначиться на економічному стані ряду регіонів, значно розширить потужності існуючих сфер виробництва і запустить нові”, – сказав він.

“Сьогодні разом з італійськими партнерами ми робимо перший крок на цьому шляху”, – передають в МІУ слова міністра.

За словами Омеляна, Italferr входить в державну залізничну групу Італії і має більш ніж 30 років досвіду в своєму секторі.


“Ми залучаємо Italferr до розробки ТЕО євроколії сполученням Одеса-Київ-Львів. Вкрай важливо, що зміни в Україні ми починаємо за підтримки провідної європейської компанії”, – заявив міністр.

Нагадаємо, в кінці листопада минулого року Омелян оцінив, що швидкісна залізниця Київ-Одеса може обійтися в мільярд доларів.

Відстань між кінцевими точками маршруту потяг долатиме за дві години, а ціна квитка може скласти 500-700 гривень, заявляв міністр.

Як відомо, найпоширенішою у світі шириною колії є 1435 мм (4 фути та 8,5 дюймів). Таку колію мають 60% залізниць світу, зокрема залізниці Північної Америки, Китаю і Європи (за винятком країн СНД, Балтії, Фінляндії, Ірландії, Іспанії і Португалії).

В Україні наразі експлуатуються колії шириною 1520 мм. Так, з середини XIX століття стандартом на залізницях Російської імперії (пізніше – СРСР), Фінляндії і Монголії була ширина колії 1524 мм. З травня 1970 року до початку 1990-х залізниці СРСР були переведені на колію 1520 мм.

На даний час в Україні знаходиться найбільша кількість стикувальних вузлів (близько 15) – на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією.

Джерело: Економічна правда

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!