Різдво – одне з небагатьох свят, коли місто Лева дійсно перетворюється на казку, в яку може потрапити кожен. Важається, що православні з набагато більшим завзяттям відзначають Великдень, а Різдво в Україні проходить з меншим розмахом. У той же час серед католиків – ситуація діаметрально протилежна. Львів – це місто, яке об’єднало в собі східні і західні традиції святкування Різдва. У місті Лева дзвони сповіщають про Народження Христа ще 25 грудня, як і в католицьких костелах. Тож Різдво у Львові триває, не мало не багато, майже два тижні. І бажаючих відчути різдвяну магію в цей період в місті додається.
Як дістатися до пункту призначення?
Щоб потрапити в це місто на новорічно-різдвяні свята, варто планувати свій відпочинок ще в середині листопада. У зв’язку з тим, що популярні автобусні перевізники так і не запустили рейси до Львова, українці продовжують добиратися до міста потягами. У зв’язку з цим “Укрзалізниця” призначила для новорічних свят 510 вагонів для 30 поїздів. Однак уже в кінці листопада було опубліковано заяву, що на даний популярний напрямок залишилося всього кілька сотень квитків. Від зайвих проблем вас позбавить купівля туру до Львова у туроператора. Як правило, всі вони мають свої автобуси, що ходять регулярно, іноді – по кілька разів на день. Ви можете відмовитися від усіх «начинок» туру, якщо ваша мета – дістатися до пункту призначення. Менш надійним способом є бронювання місця в авто на популярних сервісах групових поїздок по типу Bla-Bla-Car. Завдяки їм ви можете заощадити кошти, але покладатися доведеться на удачу, оскільки ні про жоден розклад тут мова не йде: вам доведеться підлаштовуватися під водія.
Скільки коштує ніч зі Львовом?
Житло теж краще бронювати заздалегідь. Ви зійдете з вагона поїзда у спокійній впевненості, коли точно будете знати, куди вам слід прямувати далі. Чи варто говорити, що найбільш демократичні за цінами варіанти житла розходяться раніше за інші. За аналогією з залізничними квитками, готелі найкраще бронювати на потрібні дати починаючи з листопада. Середня вартість ночі в готелі складе близько 300 гривень у різдвяні дні. Більш звичним для нашої людини варіантом є наймана квартира. Її вартість буде незрівнянно дорожча. Оренда однокімнатної квартири на одну добу складе близько 500-600 гривень. Тут відразу варто обмовитися, що далеко не всі господині готові здати апартаменти менш ніж на три дні. Потрібно сказати, що пошук квартири на різних сайтах оголошень – справа ризикова. Ви цілком можете нарватися на шахрая, який встиг зникнути разом з вашими грошима, заплаченими за «бронь», як тільки ступите на львівську землю. В оренді квартир віддавайте перевагу перевіреним сервісам, нехай навіть тим, які беруть невелику комісію за послуги. Наприклад, Lun.ua. В такому випадку ви будете впевнені, що зможете претендувати на обіцяне. Найдешевшим варіантом ночівлі у Львові є хостел. Він ідеально підійде для молодих людей. Вартість однієї ночі в хостелі стартує від 150 гривень у святкові дати.
Куди піти на Різдво у Львові, щоб перейнятися різдвяним настроєм?
Різдвяний ярмарок розгортається на вулицях міста Лева вже починаючи з середини грудня. Майстри і ремісники виготовляють авторські іграшки з дерева, кераміки, глини, ліплять воскові свічки, валяють тапочки і жилети з овечої вовни – м’які і легкі, як пух.
Незважаючи на тісний зв’язок з сусідами-католиками, православні львів’яни дотримуються традицій своїх предків. Тому сходу Різдвяної зірки городяни чекають саме 6 січня. Готують святу вечерю з 12 страв, організовують вертепи і ходять колядувати від оселі до оселі.
Не дивуйтеся і не лякайтеся, коли вас переслідуватимуть “чорти” – це теж персонажі вертепу, а не наслідки медовухи.
Часто такі вертепи організовують безпосередньо в храмах, тому акторами, які грають ангелів і чортів, стають учасники церковних хорів. Тут обов’язково звучатиме ангельський спів. Не забудьте приготувати для них дзвінку копієчку.
У Святий вечір турист також може відвідати ресторани і кафе Львова, де готують всі 12 страв святої вечері, щоправда, за попереднім замовленням. Спробувати їх можна в разі замовлення спеціальних турів на Різдво у Львові.
Різдвяна служба – це обов’язковий третій пункт плану. Навіть якщо ви відвідуєте храм дуже рідко, не відмовляйте собі в такому видовищі. Храмів у Львові незліченна кількість. Зокрема, можете навідатися в Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, собор Святого Юра, Домініканський собор та інші церкви.
Які різдвяні подарунки варто везти зі Львова?
Під час Різдва у Львові проводиться безліч майстер-класів з народної творчості. Надихнувшись декількома келихами гарячого грогу, відвідайте один з таких. Ароматна свічка, зроблена власноруч з натуральних матеріалів, лялька-мотанка в українському стилі або цілий гончарний виріб – вибір за вами.
Якщо ручна робота – не ваш коньок, то на тому ж самому ярмарку ви можете придбати вироби досвідчених майстрів. Можливо, рідні оцінять справжню українську вишиванку, теплу пухову хустку або коралове намисто, як з «Вечорів на хуторі …».
А як же поїхати зі Львова без кави? Обов’язково придбайте кілька упаковок для друзів-кавоманів. Вони будуть вдячні. Придбайте в подарунок для ласунів оригінальні цукерки і шоколад. Не забудуть вашого гарного ставлення й ті з друзів, яким ви презентуєте з поїздки місцеві наливки та настоянки на ягодах, фруктах і травах. «Чисте здоров’я» з Карпатських гір також стане прекрасним подарунком під новорічну ялинку.
Джерело: uk.etcetera.media
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!