У Львові вийшов у прокат фільм про розстріляне відродження

Документальна стрічка «Будинок «Слово» оповідає про життя митців у Харкові у 1930-х роках та репресії проти них.

9 листопада у Львові відбувся допрем’єрний показ документальної стрічки «Будинок «Слово», інформує Дивись.info. Тепер у місцевих кінотеатрах його може побачити кожен.

Над створенням фільму команда на чолі з режисером Тарасом Томенком працювала не один рік. Лише на пошуки потрібних файлів в архівах пішло чотири з половиною роки.

У центрі картини — харківський будинок «Слово», який звели наприкінці 1920-х років за відома Сталіна спеціально для українських письменників та інших діячів культури УРСР. Серед жильців будинку: Микола Хвильовий, Остап Вишня, Михайль Семенко, Анатоль Петрицький та інші. З’ясовується, що такий жест диктатор зробив не просто так: за мешканцями будинку постійно стежать, а згодом — починаються арешти.”

«Ця тема давно висіла у повітрі. Я взагалі дивуюся, чому ніхто не зняв кіно про цей будинок раніше, — каже режисер. — Мене вона цікавила ще з часів навчання на філологічному факультеті. Ми відкрили багато архівних файлів, фактів, яких раніше ніхто не знав».

У фільмі можна побачити, як жили та спілкувалися митці між собою, з друзями, родинами.

«Ми намагалися показати, якими вони були людьми, показати їх не такими, як зображають їх у шкільних підручниках», — зазначає Тарас Томенко.

Те, що стрічка потрапила на великі екрани, режисер вважає справжнім чудом, однак каже, що фільм можуть зняти з прокату, якщо ніхто не прийде переглянути документальний фільм.

«Не знаю, чи звикли наші люди ходити на таке кіно. Побачимо. Але якщо бодай п’ять-шість квитків будуть купувати на сеанс, стрічку крутитимуть і далі», — додає режисер.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!