Цього не вимагають правила. До того ж, немає доказів того, що шолом ефективно рятує життя.
ФОТО: ЛАВ
Згідно з проведеним нещодавно у Львові дослідженням, майже три чверті велосипедистів і дві третини велосипедисток їздять містом без шолома. Один із них, співзасновник ГО «Кращий Сихів» Андрій Рущак, пояснює, чому.
У ті щасливі миті, коли я пересуваюся містом на ровері, я не одягаю шолом.
За результатами нещодавнього дослідження велосипедистів, таких, як я, у Львові переважна більшість. Не намагаючись когось у чомусь переконати, спробую пояснити свій вибір.
По-перше, це не є вимогою правил дорожнього руху. На щастя, Україна належить до тих чудових країн, де використання шолома при їзді на велосипеді не є обов’язковим. Як законослухняний учасник руху, я виконую правила, про які ми домовилися у цій державі. Так, я користуюся паском безпеки в автомобілі, а мої діти, коли в авто, сидять в автокріслах. Мій ровер справний, обладнаний світлоповертачами та джерелами світла тоді, коли це потрібно. Але шолом я залишаю вдома.
По-друге, використання шолома показує рух на ровері як позірно небезпечне заняття. Раніше, коли я катався містом у шоломі, щоразу переживав це відчуття: одягаючи шолом, ти наче готуєшся до стрибка з парашутом або виходиш на поле гри в американський футбол. Але це ж зовсім не так: я просто збираюся переміститися із точки А в точку Б у знайомому місті на швидкості, яка лише трохи більша за щвидкість пішохода. Навіщо мені мати такий вигляд, неначе я займаюся чимось небезпечним?
По-третє, я не знайшов переконливих доказів, що шоломи справді є ефективним захистом від ушкоджень. Тут я маю на увазі дані, зібрані в інших країнах, адже в нас таких досліджень не було. Так, у мене теж є знайомі, які кажуть, що наявність велошолома колись урятувала їм життя. Але на кожну таку історію є кілька інших, у яких люди без шолома катаються безжурно десятки років. Є навіть дослідження, які показують, що використання шолома веде до збільшення ймовірності потрапити в аварію.
По-четверте, я вірю те, що попередити аварію краще, ніж вийти з неї з меншими ушкодженнями. Тому я приділяю увагу ефективним проактивним заходам уникнення небезпечних ситуацій: помітності на дорозі, передбачуваності моїх дій, зоровому контакту з водіями тощо. Шолом тут ні до чого.
І останнє: з шоломом більше мороки, ніж без нього. Про нього треба пам’ятати, його можна загубити, він має пасувати до решти одягу врешті-решт.
Мені не треба відмовлятися від поїздки ровером по місту через те, що у мене немає при собі шолома: я просто сідаю і їду.
Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.
Джерело: tvoemisto.tv
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!