Українці в добірці ретро-листівок початку минулого століття.
Підбірка зацікавить справжнього любителя української історії. Тут ви знайдете листівки і фотографії, яким вже виповнилося 100 років! Мальовнича українська природа, колоритні українські костюми і типажі запам’ятаються вам надовго. Можливо, ви побачите на старовинних знімках своїх родичів, які жили в цю епоху. Такими були наші прабабусі і прадідусі, такими вони запам’ятаються нам назавжди. Що об’єднує цих українців з листівок – це бідність і тяжкі побутові умови. Незважаючи на це, на знімках вони виглядають щасливо і жартують.
Розглядати знімки можна розглядати годинами, вивчаючи деталі: одяг, інтер’єри, пейзажі, предмети побуту.
Безцінна серія листівок створювалася в середині XIX – початку XX століть і була, в основному, розрахована на іноземців, які відвідують Російську імперію. На листівках розміщувалися фотографії простих українців в народних костюмах, знятих в різних побутових ситуаціях. Здебільшого знімки підписані на декількох мовах.
В XIX столітті виникла мода на колекціонування етнографічних листівок. Серії листівок, що зображують людей в національних костюмах, називалися “типами”.
Історія листівки почалася зі статті Е. Германа в Відні в 1869 році про те, що більшість листів не містить ніяких секретів і тому для їх пересилання зручніше використовувати прості бланки, які б випускалися поштовим відомством за мінімальну плату. Уже в жовтні того ж року в Австро-Угорщині вийшла в обіг поштова картка, яка незабаром завоювала весь світ. Так почався Листівковий бум, а точка відліку – 1874 рік, коли вона отримала офіційне визнання на Всесвітньому поштовому конгресі в Берні. З тих пір пройшло більш ніж 100 років, і навіть важко уявити скільки листівок було відправлено за цей час по всьому світу!
Раніше в мережі з’явилась підбірка фото з Нью-Йоркської бібліотеки, на якій зображені українці в 1860-1880-хх роках.
Джерело: gazeta.ua
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!