Мигія − швейцарські краєвиди в Україні

Швейцарські пейзажі й ідеальні умови для рафтингу – «Студвей» розповідає, де в нас знайти таке місце.

Оповідка про швейцарське село в Україні

На Миколаївщині, на берегах Південного Бугу, розташувалося невелике село, назву якому вигадав сам Геродот, – Мигія. Цю місцину в народі називають маленькою Швейцарією − через скелі посеред степів і десятки невеликих островів. У Мигії розкинувся каньйон Південного Бугу з 12 порогами. Усе це входить до заповідника «Гранітно-степове Побужжя».

Сюди кілька разів на рік можна приїздити на змагання із плавання на рафтах і байдарках. Траса на Бузі у Мигії є другою за складністю в Україні, тому село популярне серед українських та іноземних рафтерів. Для цього облаштували все необхідне: є бази для ночівлі, можна орендувати спортивне спорядження та найняти інструктора. Поруч також є місце, де можна займатися скелелазінням.

Що варто зробити у Мигії?

Відвідати урбаністичний млин

Чи не єдина туристична точка у самому селі – стародавній водяний млин посеред брил із каменю та цегли. Сьогодні він не виробляє до 3 пудів зерна на день, як колись, але має інше застосування – це оглядовий майданчик із виглядом на широкі пороги Бугу й урбаністичні пейзажі на території самого млина.

Попірнати у «кримському» озері

Окрім Південного Бугу, в Мигії є «кримська» водойма. Радонове озеро із прозорою бірюзовою водою нагадує морські краєвиди мису Тарханкут у Криму. Ще одна розвага – пострибати з високих скель в озеро, глибина якого понад 40 м. Підводних каменів тут немає, тому такі веселощі цілком безпечні.

Спробувати рафтинг

Те, за чим приїздять у Мигію майже всі туристи, – рафтинг. Незважаючи на те, що тут друга за складністю траса, цей вид спорту можна спробувати і новачкам. Для цього обов’язково треба найняти інструктора, який покаже, в яких місцях можна кататися початківцям.

Також групи для рафтингу в Мигії збирають у великих містах. Можете приєднатися до однієї з них у Києві, Львові чи Харкові.

Піднятися на найвищу скелю

За течією, на фініші рафтерського маршруту, є найвища скеля в заповіднику. Коли підніметеся туди, вам відкриються краєвиди на село та мальовничі околиці Бугу.

Де заночувати?

Найдешевше місце для ночівлі – кемпінг. Намет тут можна розкласти на березі Південного Бугу й радонового озера. Там зможете і порибалити.

Для комфортнішої ночівлі в Мигії є придорожні комплекси. Вартість проживання за добу – 150-200 грн. Можна також орендувати кімнату в місцевих. Це коштуватиме до 80 грн. за ніч.

Як дістатися?

Дорога з Києва до Первомайська (яке за 10 км від Мигії) на автобусі вартуватиме 200-250 грн. Звідти до села на Південному Бузі ще 15 хв дороги. Їх можна подолати на маршрутному таксі, що курсує кілька разів на день.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!