Польща готова модернізувати львівські очисні споруди. Адже відходи з місцевої підземної річки Полтви потрапляють у Віслу, яку поляки вже очистили раніше. Але, наші західні сусіди візьмуться нам допомагати, якщо Львів доведе значимість такої інвестиції для всієї країни.
У Варшаві працюють чотири очисні споруди. “Чайка” – найбільша і найсучасніша у Польщі. 5 років тому її розбудували і модернізували. Усі стоки запливають у цю камеру.

При нормальній погоді, як зараз то тут 15-18 тисяч метрів кубічних на годину, але як падає дощ то може і 52 тисячі бути. + Потім припливають до цієї будівлі, де завдяки механічній очистці на решітках у 6 міліметрів затримується сміття,
– розповів керівник варшавських очисних споруд Чайка Ярослав Судов.
Далі стоки потрапляють до чотирьох резервуарів. Мінеральні частки викачують насоси із дна, а жир та олію спалюють. Неприємний запах зникає у двох станціях дезодорації.
Наступний етап очистки – збір біогазу. Біогаз спалюють, повністю забезпечуючи Варшаву теплом та на половину електроенергією. Модернізацію здійснили за гроші платників податків та завдяки дотаціям Євросоюзу і Європейського інвестиційного банку.
Цілий комплекс очисних споруд коштував 200 мільйонів євро плюс 1,153 мільярди злотих,
– сказав Судов.
Завдяки реконструкції вода у Віслі стала значно чистішою. Проте, зі Львова, через старі очисні споруди, туди досі потрапляють відходи. Бо ж українське місто скидає стоки у Полтву, вона впадає у Західний Буг, а той – у польську Віслу.
Фінансову допомогу та дешеві кредити може надати Національний фонд охорони довкілля і водного господарства Польщі. Однак Львівводоканалу потрібно ще довести, що інвестиція має значення для цілої країни.
В львівських очисних спорудах обладнання не оновлювали десятки років. Цього року лише відремонтували первинний відстійник.
Це первинна очистка це сама біологічна очистка, вторинна очистка вона ще лишилася на рівні радянського часу з тих пір як побудовані ці очисні споруди,
– заявив директор ЛМКП Львівводоканал Валентин Вольський.
Переговори між Львівводоканалом та польським фондом охорони довкілля тривають. Вже у жовтні на екологічному форумі у Львові сторони планують підписати меморандум про співпрацю.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!