Історія української моди настільки багатогранна і обширна, що про неї, напевно, можна розповідати довше, ніж вона сама існує. Це і вбрання селян, що вражає багатством символів та пишністю оздоблення, і витончена мода міста з її шовковими сукнями, капелюшками, корсетами і турнюрами. До цього додається по-суворому вишукана військова мода, мода радянської доби та прогресивна мода незалежної України.
Але якою б цікавою ця тема не здавалась, не багато сміливців ризикнуло зануритись у дослідження та систематизацію історії костюму на території України.
І тут логічним стало виникнення такої організації, як Український Інститут Історії Моди. Маленькими кроками ми освоюємо неосяжні простори українського фешна, і розповідаємо про свої відкриття та захоплення.

Знаковим початком для Українського Інституту Історії Моди став проект “Витоки” на Ukrainian Fashion Week: вперше були показані стародавні українські костюми з різних історико-етнографічних регіонів.
Вражає те, що більшості з цих речей давно перевалило за 100 років(!), а вони досі надихають нас своєю актуальністю та сучасним виглядом.

За два сезони проекту “Витоки” гості показів побачили близко півсотні традиційних строїв, кілограми намиста та кілометри стрічок і поясів.
Продовжуючи поставлену перед собою місію “вражати красою”, Український Інститут Історії Моди в колаборації з журналом VOGUE Ukraine знімають влітку 2016 року відеоролик про 100 років української моди. Сотні тисяч переглядів і образи, що врізаються в пам’ять…
Згодом виходить не менш популярний ролик про чоловічий костюм:
Обидва відео розповідають про багатство і розмаїття українського традиційного одягу, руйнуючи стереотип про “бідне українське село”.
Тої ж осені відбувається презентація благодійного календаря “Щирі”, створеного ТЦ “Домосфера” і Gres Todorchuk PR за підтримки Українського Інституту Історії Моди. На його сторінках українські зірки вбрані в унікальні та коштовні зразки селянської моди кінця ХІХ — початку ХХ століть.


Нескінченний потік вишуканих речей зі збірок приватних колекціонерів і музеїв, надихаючих картин та вражаючих старих фотокарток щоденно з’являється на сторінках Українського Інституту Історії Моди у соціальних мережах: https://www.facebook.com/UIFH.official/
Джерело: medium.com
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!