Білоруський “партизан”, володарка премії “Греммі” з Британії, литовські романтики – всіх їх об’єднує те, що вони нерівно дихають до української пісні та української мови.
Мелодійність і краса української пісні підкорює серця не тільки самих українців, але й різного рівня популярності виконавців з усіх куточків нашої планети. Styler пропонує вам послухати і насолодитися українськими піснями у виконанні білорусів, канадців, англійців, бельгійців, литовців, поляків та представників інших країн.
Джосс Стоун (Великобританія)
Нещодавно відома британська соул-співачка, володарка премії “Греммі” заспівала українську народну пісню. Відомо, що Джосс, яка зараз здійснює світове турне, в кожній з країн шукає музикантів, щоб зіграти джем і краще пізнати місцеву культуру. В Україні такими музикантами стали учасники групи DVOE. Результат такої співпраці – пісня “Ой за гаєм, гаєм” – українською мовою з британським акцентом.
Сергій Міхалок (Білорусь)
У листопаді білоруська група Brutto на чолі з фронтменом Сергієм Міхалком, який після Революційних гідності переїхав до Києва і навіть отримав вид на проживання в нашій країні, представила кліп на пісню “Середні віки”. Віршами для композиції стала лірика відомого поета Сергія Жадана.
30 грудня минулого року Міхалок зі своїм колективом привітали своїх шанувальників з Новим роком піснею на вірші легендарної поетеси Ліни Костенко. Саме композиція “Вечірнє сонце” стала першим україномовним твором в репертуарі Brutto.
Цікаво, що перший досвід виконання української пісні у Михалка, який сам себе називає “білоруським партизаном”, був у далекому 2007 році. Тоді білорус заспівав цілий куплет пісні “Олені” – одного з найвідоміших хітів української групи Тік.
Biplan (Литва)
У репертуарі цієї популярної в їх рідній країні групи цілих три україномовні пісні. “Співати українською нелегко, але дуже цікаво з кількох причин – чверть нашої з гітаристом Олегом крові – українська”, – розповів вокаліст Biplan Макс Мельман.
Перша пісня українською мовою була представлена музикантами в 2013 році. Навесні 2015-го Biplan випустили україномовну версію своєї пісні “Hey Ya Ho”. “Ми грали на Майдані і потрапили в особливу атмосферу. Ми розуміли, як приємно українцям бачити литовців, які підтримують їх як друзі в боротьбі за свободу. З того часу ми відчуваємо особливу зв’язок з ними і хочемо, щоб наша музика досягала їх вух і сердець. Ми присвячуємо наші пісні українською мовою всім українцям, які боролися і продовжують боротися за свободу своєї країни”, – прокоментував пісню Мельман.
24 серпня того ж року литовці зробили подарунок українцям начесть Дня Незалежності, уявивши композицію “Ми вічно юні”.
The Rasmus (Фінляндія)
Басист однієї з найуспішніших фінських груп Ееро Хейнонен спеціально для концерту в Києві, який відбувся в 2013 році, розучив пісню “Україна” Тараса Петриненка і виконав її дуже проникливо.
Бачимо, що пісня далася Хейнонену не легко – фін трохи не вгадав з мелодією і спотворював текст, зокрема заміняв букву “ж” на “с”, – але він дуже старався, а повний зал підхоплював і допомагав учаснику The Rasmus виконувати український хіт.
Enej (Польща)
Польський колектив Enej (названий на честь головного героя “Енеїди” Івана Котляревського), заснований представниками української діаспори в Ольштині, є однією з найпопулярніших рок-груп у всій Польщі.
Наприклад, їх україномовна пісня “Radio Hello” стала кращою піснею року на їх батьківщині в 2011 році, а їх альбоми стають “золотими” і “платиновим”. Минулого року музиканти записали пісню “Білі тополі”, яку присвятили “всім тим, хто загинув у боротьбі за правду і волю нових поколінь”.
Klooch (Канада)
Ще одні представники діаспори, але в цей раз – канадської. Перший відеокліп рокерів з Торонто на пісню “Перший раз” потрапив в десятку найпопулярніших кліпів на каналі “MTV Україна”, а композиції групи регулярно присутні в українських радіо-чартах.
До речі, хоча хлопці співають українською з помітним акцентом, однак позіціонують себе саме як українська група.
The Ukrainians (Велика Британія)
Британська рок-група, яка записала шість україномовних альбомів, відіграла понад 1000 концертів у більш ніж 20 країнах, про існування якої в Україні до цього часу мало хто здогадується.
На початку свого творчого шляху група виконувала панк-версії українських народних пісень і україномовні кавери на популярні в 90-х Smiths i Sex Pistols. У 1993 році The Ukrainians навіть виступили на запрошення Міністерства культури на Майдані Незалежності в Києві. Під враженням від цієї поїздки британці записали альбом “Культура”, що став культовим.
Квітка Цісик (США)
Якщо говорити про тих, хто коли-небудь популяризував українську пісню, то ім’я цієї американської співачка-сопрано приходить на розум відразу. Саме Квітка Цісик відкрила українські народні пісні для всього світу.
Квітка Цісик стала популярною завдяки своїм двом альбомами з українськими піснями – “Songs of Ukraine” та “Two Colors”. Обидва альбоми були родинними проектами.
До речі, мама Квітки Іванна стежила за чистотою вимови доньки. У 1983 разом з матір’ю Квітка відвідала Україну, а після проголошення незалежності мріяла дати серію концертів на історичній батьківщині. Але її мрії так і не здійснилися. На відміну від багатьох диаспорских виконавців Квітку Цісик таки знають в Україні: її ім’ям називають вулиці, про неї знімають фільми, а головне – її пісні слухають.
Rastaban (Бельгія)
Унікальна група, яка об’єднує традиційні народні мелодії, елементи світової музики і вібрації племен не тільки включив українську народну пісню “Горе долом” до свого репертуару, але і зняв на неї яскравий кліп.
Beissoul & Einius (Литва)
Електронний дует з Вільнюса, який став відкриттям в музичному середовищі, підкорив українських слухачів не тільки своїми перформансами і незвичайним звучанням, але і зокрема треком “Як ти й сказав”.
“Ідея заспівати українською мовою крутилася у мене в голові дуже давно. Моя мама – українка, її батько теж, і я час від часу чув український у себе вдома”, – зізнався Beissoul.
Shvidkatsa (Грузія)
Від співу цих грузин – мурашки по шкірі! Просто сидячи за столом, хор Shvidkatsa заспівав “Реве та стогне Дніпр широкий” так, що хочеться слухати ще і ще. Раніше Styler склав список українських музикантів і груп, про яких ви, можливо, не чули, але з творчістю яких варто ознайомитися найближчим часом.
Джерело: ВСВІТІ
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!