Де реально смачно поїсти у Львові – секрети від корінного львів’янина

Коли ти у Львові і раптом хочеться чогось такого смачнющого спробувати, чого не пробував ніколи… Куди піти? У місті безліч кафе, ресторанів, кондитерських, але як знати, де і що варто їсти?
Пропонуємо Вам думку найсправжнісінького львів’янина Всеволода Поліщука, який побував, мабуть, в усіх достойних закладах міста і тепер може дати не менш достойну пораду – КУДИ ПІТИ ПОЇСТИ У ЛЬВОВІ:

Отже, насамперед про локальну кухню. Усі ці зупки, канапки, салатки та андрути й карманадлі – не просто цікаві діалектизми, якщо знати, куди іти. Спробую розповісти максимально коротко.

Журек © kumpel_group

Першим ділом рекомендую поїсти журеку у Ресторація Бачевських – Baczewski Restauracja. І відразу повідомляю, що буду дуже злитися за коментарі “та то польське, що ви там у Львові вигадуєте”. Насправді журек у Галичині готували з давніх часів, а рецепт, який Пані Стефа подарувала Бачевським, абсолютно не схожий на всі журеки, які ви могли пробувати у Кракові чи Варшаві. Якщо любите щось гостріше – візьміть Боїм, якщо щось легше – зупку Тарнавського. А ще мені там дуже подобається томлена теляча чвертка.

Гарячий гуляш та запечений окунь з картоплею під сирною скоринкою © kumpel_group

Якщо продовжувати по зупах, я б радив піти у Кумпель на флячки або часникову зупу. Флячки звучать більш гордо, але мені особисто більше подобається часникова, яку там подають у чорному квадратному хлібчику власного випікання. Ще один варіант – пажиброда у Ресторан Єреван, недавно про неї розповідав. Обов’язково – Трапезна Ідей, борщ із чотирма видами м’яса і сливками, грибова зупа або бограч, а до нього – фірмовий цибулевий пиріг.
На банош найкраще йти у Кумпель, Голодний Микола, Старий рояль чи Lemberg Graf.

Пиріг з бринзи з соусом з білих грибів, салатка з буряка та пструга, холодник та карасики з п’єцу © kumpel_group

Також варто звернути увагу на спеціальне меню в ресторані “Ратуші”.
Якщо мова про м’ясо і птицю – раджу Ресторан Старий рояль (мені найбільше подобається там каре телятини, але бограч, вареники з індиком і десерт “Фразьє” теж варті згадки), Голодний Микола / Hungry Nicholas, Ресторан Mons Pius та Lemberg Graf. І телячі щічки у Ресторан “Гармата” Citadel Inn. Про телячу чвертку у Бачевських уже писав. А ще чудові стейки у Winston Churchill PuB.
Якщо про рибу і морепродукти, то пструг – знову ж таки в Голодного Миколи, судак – у Гарматі, а морепродукти – у Bar Mushly.

Плато севіче © Bar Mushly

Щодо випічки і солодощів, мій вибір:
– Strudel Haus, штруделі з вишнею, маком і з лососем
– Кондитерська – Ресторан “Фраєрка”, горіхово-апельсиновий торт
– Цукерня Кафе-кондитерська – штрудель з вишнею
– Сімейна пекарня & кафе “Пекар” – булочки та хліб.
– SHOco та Кафе Кентавр – Cafe Centaur – круасани
І обов’язково – Львівський торт у Кав’ярня кондитерська Лігумінка.

Еклери © liguminkacafe

Якщо ви любите єврейську кухню, варіанти Kafe “Jerusalem” (більш по домашньому і в їжі, і в атмосфері, мені найбільше подобаються сефардська тарілка, ягнятина, телятина в пиві і гефілте фіш), Хумус&Фалафель (тут зрозуміло з назви), Ресторація Бачевських (тріо цимесів та гефілте фіш).
На італійську кухню я ходжу в Pizza Celentano Ristorante або Buon Gusto – Бон Густо. А найбільше люблю Perfetto на Сар’яна, біля Привокзального ринку. Але там ну зовсім не туристичне місце, і вони не працюють у вихідні.

Біф з салатом з сезонних овочів та пікантною аджикою © Churrasco Grill & Wine

На кавказьку кухню, крім усім знайомої “Хінкальні”, ходжу до “Єревану” (суп лобі, салат табуле, кебаб, шашлик, хачапурі по аджарськи) або до нового Churrasco Grill & Wine (хачапурі по менгрельськи, хінкалі з сиром). Колись також подобалася кухня “Кавказу”, але давно там не був і, кажуть, що там змінилися шеф та мангальщик, тому радити не можу.

Лате матча © restaron_family

Кава для мене – це насамперед SVIT KAVY, всі три (на Катедральній, Ринку і Кульпарківській), Black Honey, Палярня Чехович, Альтернативна кава, BROWN Cafe. І заклади, які працюють на каві від них – Dreamers place, Пекар, Wafjoy. Вафлі / Кава / Смузі / Сніданки. Із тих, хто не працює зі specialty та світлим обсмажуванням, а на італійській каві – наразі лише KaVa. Там різницю в якості вхідного продукту компенсують вмілими руками бариста і дуже привітним прийомом гостей.
У Wafjoy я також люблю пити какао і чай. Любителям какао також раджу Світ кави і Кентавр, а “чайникам” – СТАРІ МУРИ.
Якщо відірватися від традиційних тем:

Бургер © Delicateka

– бургери я їм у Delicateka (дорожчі і більш багаті на смак) та КК – справжні бургери Львова (простіші, зате дешевші)
– усім раджу слимаків у Tante Sophie
– азійська кухня у Львові – це, як не дивно – Кафе “Амерікано” (спрінг-роли і курка в кисло-солодкому соусі)
– дуже подобаються альтернативні вафлі з топінгами у Wafjoy, а також сендвічі, бейгли та зупки у KaVa.

Якщо вас цікавить вегетаріанська кухня, можете сміливо йти в усі три заклади цього напрямку (Дрімерс, Vegano Hooligano Lviv, GREEN). Також можна почитати про вегетаріанські пропозиції в інших закладах Львова за тегом #ЯкЯБувВегетаріанцем.

Салат © vegano_hooligano

Що ж до алкогольних напоїв – пиво я люблю кумпелівське (Пшеничне, бронзовий ель та Портер мої фаворити) або “Бургомістр”, а наливки й настоянки – від Бачевських, а також “Білу Маму та “Борщ” від Підпільний Кіндрат. На вино варто йти у Ресторан Vintage Nouveau, на віскі – у Dublin Irish Pub. На коктейлі – у підвал Бачевських або 44 Bar Lviv. Ще хороші люди хвалять Лібрарію, але я туди досі не добрався.
А якщо везти зі Львова гастрономічні подарунки – збивайтеся з попси. Шоколад найкраще брати в Leopolis або Фортуна НОВА, “Фреска”, вул. Краківська, 9, а з іншого – ковбаси від Шкварка, соуси від БОЇМ. Гастромандри, варення і джеми від Гарбузового Раю, а також здорові солодощі від Agrus, Грушка чи згаданих уже Green.

Літо в пательні © restaron_family

І ще – не вірте тим, хто каже, ніби у Львові нема де снідати. З 7 ранку сніданки починаються в Кумпелі на Винниченка, Брауні і Мушлі. З 7:45 – у Світі кави. з 8 – у Кентаврі, Бачевських, Штрудель Хаусі, Монс-Піусі. І це точно не все, просто відразу всі не згадаю.
Одним словом, поважайте себе, не їжте де попало 🙂
……………………………..
п. с. Чесно намагався давати мінімум описів, щоб менше слиновиділення 🙂
……………………………….
п.п.с. Точно забув когось файного – то ви не ображайтеся, а нагадуйте про себе в коментах 😉
………………………………..
п.п.п.с. Застереження: я не фуд-блогер, не ресторанний критик, не гастрономічний експерт. Просто так вийшло, що останні кілька років працював у маркетингу й основний досвід маю в ресторанному бізнесі, а дослідження кухні – моє давнє хобі. Так, на цю тему багато пишу у ФБ. Але моя думка – не висновок експерта і не істина в останній інстанції. Це просто мої улюблені страви, які я раджу людям, котрі довіряють моєму особистому смаку. Не гнівайтеся, якщо ви підете за моєю порадою і вам не сподобається. Так буває, бо люди різні 🙂

Джерело: Всеволод Поліщук

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!