ТОП-25 цікавих фактів про Львів

© Andriy Ignatov

Про історію Львова можна розповідати дуже багато. А що ви знаєте про сучасний Львів? Адже це не лише місто кави, сирників, ІТшників та нового трамваю «Електрон».
Вашій увазі пропонуємо цікаві факти про Львів, які стануть несподіванкою як львів’янам так і гостям міста.

Карл Ауер. Львів. Ратуша 1838 літогр,акв © art.lviv-online.com

1 факт. Львів – місто, яке за час свого існування перебувало у складі 8 держав: Галицько-Волинського князівства, Австро-Угорської імперії, Речі Посполитої, Російської імперії, у складі ЗУНР, СРСР, під нацистським режимом та належить досі Незалежній Україні.
2 факт. У Львові знаходиться левова частка архітектурних пам’яток України. У 1998 році Львів увійшов в зону охорони ЮНЕСКО. Цей факт зумовлено тим, що місто Лева – це культурний осередок, де зберігається понад 2500 пам’яток архітектури та історії.
3 факт. Львів – місто, яке, збудоване 1256 року і подароване засновником Данилом Галицьким для свого сина Лева, а також – назване в його честь.

Костел і монастир бернардинів © Сергій Вєтров

4 факт. Львів – в семірці найбільших міст України. Населеність Львова – більше 800 тисяч мешканців.
5 факт. У Львові кожен п’ятий – студент. Кожного року у Львові здобувають освіту понад 170 тисяч студентів у 26 львівських університетах.
6 факт. Львів – центральне місто Східної Європи. Місто Лева розташоване в 50 км від кордону з Європейським Союзом. На віддалі майже 500 км від Львова знаходяться східноєвропейські столиці Київ, Варшава і Будапешт.

Львів віртуальний © LeNovator

7 факт. Голівуд замовляє спецефекти для своїх кіно-картин саме у Львові. Такі популярні голівудьскі фільми, як «Гаррі Поттер», «Халк», «Спайдермен», отримали своє програмне забезпечення у Львові. Львівські IT-спеціалісти працюють на замовлення голлівудської кіноіндустрії вже 10 рік поспіль.
8 факт. Львів – місто музики. Саме тут було створено легендарний рок-гурт сучасної України – Океан Ельзи. Звідси розпочинали свою музичну діяльність гурти Скрябін, Плач Єремії, Брати Гадюкіни, Руслана Лижичко та інші.
9 факт. Львів щороку приймає найбільшу кількість фестивалів – понад сотню. Більшість з них є традиційними щорічними фестивалями, частина – одиничними, локальними. Найпопулярніші з них – джазові фестивалі, етно-фестивалі, фестивалі вуличного театру та вуличної їжі, свята шоколаду, кави, львівського пампуха тощо. Найбільша кількість львівських фестивалів за 1 місяць – відбувається в січні: «Спалах різдвяної Звізди», «Львівська Коляда», «Свято Пампуха», парад Звіздарів та інші.

Різдво у Львові © vk.com

10 факт. У Львові зосереджено 60 музеїв різної тематики та різних епох. Тому Львів – найбільше музейне місто України.
11 факт. Львів – найбільше полі-конфесійне місто України. У Львові знаходяться 104 храми від різних релігійних общин: євреїв, мусульман, римо-католиків, греко-католиків, православних російського і українського патріархатів та інше.
12 факт. У Львові відбувся перший український футбольний матч. Відбулася ця знаменна футбольна подія 14 липня 1894 року у львівському Стрийському парку. Зіграли між собою дві команди – Львова та Кракова. Львів’яни здобули чисту перемогу.

Львів духовний © vk.com

13 факт. Львів – винахідницьке місто. Саме у місті Лева вперше в історії винайшли гасову лампу, запустили в повітря першу повітряну кулю, започаткували перший готель, запустили перший трамвай, зустріли перший в Україні поїзд, заснували перший професійний театр та відкрили першу школу.
14 факт. У Львові встановлені єдині в Україні пам’ятники Леопольду Фон Захеру Мазоху та Пабло Пікассо. Також Львів славиться своїми оригінальними неповторними скульптурами – пам’ятник Усмішці, скульптура-Рюкзак, пам’ятник Сажотрусу.
15 факт. Львівський Аеропорт ім. Данила Галицького – один з найбільших у східній Європі. Відкрили аеропорт у 2012 в 6 км від центру Львова. З часом тут продовжили злітно-посадкову смугу, що дозволило, в свою чергу, приймати великі авіа-лайнери. За 1 годину аеропорт ім. Данила Галицького може пропустити 2 тисячі пасажирів.

Пам’ятник Леопольду фон Захер-Мазоху © feldgrau.info

16 факт. Найвища архітектурна споруда Львова – це церква Св. Ольги та Єлизавети, що знаходиться біля головного залізничного вокзалу Львова. Висота храму – 88 метрів. Після тривалої реконструкції церкви, з 2014 року можна піднятися на оглядовий майданчик храму.
17 факт. Львів – друге за перспективою місто в Україні (після Києва) по розвитку IT-технологій. В цій сфері працює понад 11 тис. ІТ-спеціалістів, які проживають у Львові. До слова, львівським ІТ-програмістам належить винахід мобільного додатку «Скайп».
18 факт. Львів славиться найбільшим книжковим фестивалем на всю Україну – щорічний «Форум видавців у Львові», якому вже 21 рік.

Церква святих Ольги і Єлизавети © skyscrapercity.com

19 факт. Львів фігурує у Світовій Книзі рекордів Гіннеса. Зокрема, у Львові відкрили перший в світі Музей Сала, де зберігається найбільше серце-сало: його товщина – 55 см, висота – 85 см. Також у Львові на щорічному міському Святі Пампуха, яке проходило взимку 2010 року, організатори та учасники свята виклали малюнок із понад сім тисяч пампухів, розмірами 4 м на 10 м. Ця подія теж потрапила до Книги Рекордів Світу.
20 факт. У Львові існує вулиця з кількома назвами. І її родзинкою є те, що назви добавляються кожного року по одній. Колишня львівська вулиця Архівна тепер йменується як Бергмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнка, Параджанова і Тарковського.
21 факт. Львів – це маленький Париж, Львів – близнюк Праги, Львів – це старенький Краків і… Львів – це темпераментний Лондон. Саме Львів називають Другим Туманним Альбіоном Європи. Тому що у Львові випадає найбільше в Україні дощу. Львів,яни навіть прижартовують: «У Львові дощ почав падати ще 1256 року» (перша архівна згадка про місто Лева).

Свято сиру і вина © vash.ua

22 факт. З 2014 року Львів встановив на площі Коліївщини чергове своє ноу-хау – велогенератор. Ця атракція є безкоштовною. Кожен охочий може залізти на велотрек, покрутити педалі і, тим самим, підзарядити свій гаджет. До слова, площа Коліївщини – є найменшою міською площею Львова.
23 факт. У Львові є вулиці, назви яких ніяк не приурочена до історії Львова, та й України загалом – вулиці Джона Ленона, Джорджа Вашингтона, Авраама Лінкольна.
24 факт. Перший мазохіст народився у Львові. Таке поняття, як мазохізм, має прямий вихід зі Львова. Саме тут народився, жив і працював відомий всьому світу Леопольд Фон Захер Мазох, відомий своїми «неординарними» вподобаннями та інтересами. Звідки й пішов сам термін «мазохізм».

Кава у Львові © vk.com

25 факт. У Львові рівнозначно з водою п’ють каву і пиво. Це є народне дослідження. Та, аби це довести, львів’яни заснували поки що єдині в Україні Музей Пивоваріння та Кавову Копальню.

Джерело: Новини Країни

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!