5 книг з атмосферою старого Львова

Книжковий базар © skyscrapercity.com

Я люблю Львів. Незважаючи на усі його мінуси, а їх тут багатенько, я його люблю. І не треба зараз грізно говорити, що Львів мінусів немає. Має він ті мінуси, кажу вам як львів’янка, котра живе тут уже…, а не скажу скільки саме років. Але уже багатенько тих років є. І усі ці роки я його безмежно люблю.

Львів з Ратуші ©  skyscrapercity.com
Львів з Ратуші © skyscrapercity.com

Це місто причаровує одразу. І справа навіть не в красивих вулицях і чаруючій архітектурі. Тут щось зовсім інше. Уся справа в самому місті і його атмосфері. Воно надихає і спонукає до творіння прекрасного. І не дивно, що про Львів написано багато романів та оповідань. Бо хто ж як не письменники мають доносити до усіх красу цього міста.

Тих книжок і оповідань було написано дуже багато. Усі вони описують різних людей в різні роки, деколи навіть століття, але спільна риса – це Львів. Він головний герой.

Пропоную вам книжки, де, на мою думку, найкраще описаний правдивий, чарівний і незрівняний Львів.

1. Роман Іваничук “Манускрипт з вулиці Руської”

Історичний роман львівського письменника Романа Іваничука. “Манускрипт з вулиці Руської – це захоплюючий сюжет та нестандартні, типово львівські персонажі. Усі ці легенди, описи шинків і людей, придають цій книжці якоїсь дивної магії. Іваничук оживив легенди старого міста XVII століття.

Де читати? – на Лисій горі.
Як читати? – з львівським пивом.

2. Андрій Кокотюха “Адвокат з Личаківської”

Якщо ви хочете прочитати пригодницький та гостросюжетний детектив, що відбувається у Львові за бабці Австрії, тоді ця книжка саме для вас. Автор вдало передав життя міста в ті колоритні часи. Варто сказати, що ця ретро-книга має продовження. Історія молодого киянина, котрий волею долі опинився у Львові буде описана в 5 книжках.

Де читати? – в львівському шинку.
Як читати? – з міцною настянкою.

3. Наталя Гурницька “Мелодія кави у тональності кардамону”

Львів XIX століття поринув в гріховність почуттів між дорослим чоловіком і молодою дівчиною. Сюжет, скажемо правду, не усім сподобається, але від цього книжка не втрачає своєї цікавості. Описи надзвичайні і місто там красиве.

Де читати? – в львівській ресторації.
Як читати? – з келихом терпкого вина.

4. Юрій Винничук “Танґо смерті”

Львів в очікувані Другої Світової війни постає на сторінках роману Винничука. 4 друзів, різних національностей, переживають безліч пригод в місті. Захоплюючий сюжет, і не менш захоплююча мова написання. Усе це Винничук і його “Танґо смерті”.

Де читати? – в львівському парку.
Як читати? – з трав’яним чаєм.

5. Костянтин Москалець “Мій сон – Львів”

Це не великий роман, а короткий есей. Але цей твір Москальця, я не могла не внести в цей топ. Бо там так гарно описано Львів. Правдивий, без ретушування і фотошопу. Таким, яким він є насправді.

Де читати? – в львівській кав’ярні .
Як читати? – з чашкою кави.

Мар`яна Паславська
Джерело: Читай.ua

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!