УКУ очолив рейтинг ВНЗ України. Згідно з дослідженнями журналістів сайту Texty.org.ua саме сюди вступають абітурієнти з найкращими результатами ЗНО. Схема за якою складали рейтинг напрочуд проста, але справедлива : найуспішніший навчальний заклад — це той, у якому вчаться найрозумніші студенти. Повідомляє “Ulvovi.info”.
«Ми вирішили рейтингувати ВНЗ по тому, який рівень ЗНО у її студентів. Ми виходили з простої думки, що чим вище рейтинг ЗНО у студентів, тим вище рівень ВНЗ».
Журналісти які робили своєрідний моніторинг у 2011 році, говорять, що зміни за 7 років майже не помітні, центрами освіти незмінно залишаються Київ, Львів і Харків, а давно визнані батьками і студентами заклади лише закріпили за собою позиції у топі.
Проте УКУ вперше з’являється у подібних рейтингах, але якщо вірити результатам, зостанеться на верхівці на довго (середній бал ЗНО студентів 182.5). З львівських ВНЗ до топ десятки потрапили також: Львівський медичний університет імені Данила Галицького – 5 місце та Львівський національний університет імені Івана Франка – 7 місце, а ось НУ «Львівська політехніка» дісталося 16 місце у рейтингу ( для порівняння, середній бал ЗНО студентів тут – 165,2).
Трійку лідерів замикають – КНУ ім. Шевченка та Могилянська академія, також, серед усіх Київських вишів у десятку потрапили ще – Національний медичний університет імені Богомольця – 4 місце, й Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» – 6 місце, а ось доволі популярний серед абітурієнтів Національний авіаційний університет розташувався у рейтингу аж на 28 позиції (середній бал ЗНО студентів 158,7).
При складанні рейтингу також враховували кількість публікацій, та кількість цитувань за 2017 рік. Також журналісти вираховували вартість навчання порівнюючи її з середньою вартістю.
Розпізнати хороший і поганий ВНЗ насправді просто, основна ознака «недобросовісних»: вони беруть до себе усіх охочих , тобто зачасту вступників, що не здатні скласти ЗНО на високому рівні.Такою практикою займаються найчастіше приватні ВНЗ. Вартість контракту в таких закладах зазвичай є критично низькою. Варто згадати, що держава на навчання студента за рік витрачає 26 тисяч гривень, вартість навчання у подібних закладах не перевищує 10 тисяч. Проте за ці гроші ви навряд чи отримаєте якісну освіту.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!