10 000 особам на Львівщині повернули 35,5 млн гривень податкової знижки

Упродовж десяти місяців цього року правом на податкову знижку скористались понад 10 тисяч громадян Львівщини

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Сума повернутого ПДФО становить 35,5 млн гривень.

Станом на 1 листопада 2023 року, в рамках кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2022 році, 10515 платників податків скористались правом на отримання податкової знижки. Сума повернутого ПДФО становить  35,5  млн гривень.

Платники податку Львівщини найчастіше включали до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року:

  • суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання. За звітний період подали 8932 таких декларацій;
  • страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески (в рамках недержавного пенсійного забезпечення). За звітний період подали 1688 таких декларацій;
  • частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом. За звітний період подали 62 таких декларацій.

Довідково

Громадяни мають можливість отримати податкову знижку у 2023 році за витратами, здійсненими у 2022 році. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи  за 2022 рік. Цю декларацію громадяни мають право подати до 31 грудня 2023 року .

До податкової знижки включають фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і термін їх продажу (виконання, надання).

Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини