У випадку наступу Росії Польща відступила б за Віслу: розсекречена оборонна стратегія 2011 року

Міноборони Польщі оприлюднило розсекречені документи щодо оборонної стратегії країни за 2011 рік. Виявилось, що країна планувала масштабний відступ за річку Вісла у випадку вторгнення Росії.

Документи датуються 2011 роком, а гриф “таємно” з них зняли у 2013 році, що може свідчити про зміну оборонної стратегії. Про колишню оборонну стратегію розповів чинний Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак, – пише 24 канал.

План оборони Польщі за 2011 рік

Згідно з документом, Збройні сили Польщі у випадку бойових дій захищали б свою територію, повітряний простір та територіальні води, “щоб максимально затримати темп наступальної операції супротивника та зупинити його атаку на рубежах у районі річок Вісла та Вепр”.

Після цього основні зусилля були б спрямовані на припинення наступу противника та утримання плацдармів на правому березі Вісли.

План застосування Збройних сил, затверджений тодішнім головою Міноборони Кліхом, передбачав, що самостійна оборона країни триватиме максимум два тижні, а через сім днів ворог вийде на правий берег Вісли. Документи чітко показують, що Люблін, Жешув і Ломжа могли бути польською Бучею,
– сказав Блащак.

Відступ польських збройних формувань за Віслу означав би втрату 40% території та їх здачу в окупацію наступаючим військам супротивника фактично без бою.

При цьому у документі зазначено, що силам НАТО необхідно було б до 14 днів для розгортання міжнародного військового контингенту на території країни.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини