Польща може заблокувати вступ України до ЄС через “зернове” питання: як відреагувала влада

Польща може заблокувати вступ України до Євросоюзу у разі, якщо країни не вирішать питання з експортом зерна.

Дії уряду Польщі є помилковими, неправомірними і шкідливими для польських, українських і всіх фермерів Європейського Союзу (ЄС). Фактично сусідня країна намагається довгостроково заблокувати доступ АПК (агропромисловий комплекс) України на ринок Європи, – пише OBOZREVATEL.

Про це написав заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка в своєму Facebook. “Нарешті Польща сказала правду з приводу українського зерна. Йдеться не про цей сезон, а про умови вступу України до ЄС. Про це дуже чітко заявив міністр аграрної політики Телюс”, – зазначив він.

Торгпред України наголосив, що таким чином “фактично почалися вступні переговори щодо сільського господарства” з “настільки агресивної бойової розвідки і з повного антагонізму з боку Польщі”.

“Фактично Польща бореться за liberum veto в Україні без будь-яких пояснень”, – написав він і наголосив, що Україна буде до кінця стояти на тому, що дії Польщі щодо українського зерна є хибними, неправомірними і шкідливими для польських, українських і всіх фермерів ЄС.

Ряд громадських діячів під постом торгпреда України долучився до обговорення політичного вчинку Польщі. Зокрема, віцедиректор науково-освітнього інституту Центр Мєрошевського Лукаш Адамський вказав на неготовність України інтегруватися до Європейського Союзу через “ментальний фактор – нездатність українських високопосадовців робити висновки з механізмів політики, що окреслюють політику ЄС та її держав”.

Про що заявили в Польщі?

Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус зазначив, що позиція Польщі щодо заборони імпорту зерна з України є твердою. Він також додав, що це нібито будує можливість вступу України до ЄС.

“Якщо ми сьогодні не побудуємо ці інструменти, то Польща точно не погодиться на вступ України. Коли Польща приєдналася до Євросоюзу, ми повинні були виконати умови. І ці умови нам висували дуже жорстко. І ми повинні поставити Україні умови”, – сказав Телус.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини