Ігор Варивода 39 років працює годинникарем на Ратуші у Самборі.
Чоловік щоденно підіймає гирі і заводить механізм годинника. Якщо цього не зробити, міський годинник зупиниться. Колись їх підіймали власноруч, а сьогодні для цього є спеціальні електричні підіймачі, пише Суспільне.
Годинник, який розміщений на верхівці Ратуші у Самборі, виготовили у Празі у 1885 році. Він відраховує час за допомогою маятника та шестерні із зубцями. 74-річний Ігор Варивода обслуговує годинник з 1984 року. Розповідає, механізм потрібно періодично змащувати та регулювати хід. Кожного дня годинникар приходить у Ратушу опівдні, щоб підняти гирі й завести годинник ще на день.
“Є в нас мотори, моторами підіймаються гирі всі, а якщо світла немає, є корба і отак вручну. В ті часи, коли не було світла, коли бомбили все, то весь час приходилось накручувати вручну”, — говорить чоловік.
Сучасну будівлю Ратуші звели у 1668 році, частину перебудовували. Сходи, якими щоденно підіймається годинникар, збереглися з ХІХ століття, каже екскурсоводка Галина Мартинович-Чип.
“Будівля Ратуші виконувала свою адміністративну функцію, тут знаходився міський архів, судові та військові палати, в’язниця і кімната ката. До речі, в його функції ще входили функції аптекаря”, — каже Галина Мартинович-Чип.
Ігор Варивода розповідає, з народження живе у Самборі і не виїжджає звідси, адже має заводити годинник. Чоловік каже, щодня приходить у Ратушу через відчуття обов’язку і бажання зробити приємність містянам.
“Мій син молодший то знає вже напам’ять той годинник, як я хворів трішки, то він переводив годину, знає, як то все робити, так що заміна вже є готова”, — додає годинникар.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!