“Просто відпусти мене!”: донька найстаршої матері України готує промову в суді, а 78-річна Підвербна плаче

Анна-Марія хоче жити окремо, але не проти бачитися з мамою.

Сьогодні, 25 травня, через місяць після оприлюднення приголомшливих фактів, історія 12-річної Анни-Марії Підвербної з Чернігова, яка є донькою найстаршої в країні породіллі, набула нового розвитку та стає схожою на сюжет мелодрами, повідомляє ТСН

Нагадаємо, ця історія сколихнула багато небайдужих українців після того, як 12-річна донька 78-річної Підвербної написала на своїй сторінці в соцмережі про те, в яких умовах доводиться жити. За словами дівчинки, мати-пенсіонерка завдає їй тілесних ушкоджень, ображає через косоокість, шматує її спіднє, не дозволяє митися. Дівчинка-підліток до цього додала, що мати начебто доводить її до самогубства. Після цього до квартири Підвербних терміново приїхали соцслужби, правоохоронці, лікарі.

Наприкінці квітня дівчинка написала допис у соцмережі, де розповіла про свої проблеми / Скриншот зі сторінки в соцмережі Підвербної-молодшої / ©
Наприкінці квітня дівчинка написала допис у соцмережі, де розповіла про свої проблеми / Скриншот зі сторінки в соцмережі Підвербної-молодшої

Історія набула такого розголосу, що міська та обласна влада взяла ситуацію на контроль, а небайдужі українці зібрали кілька десятків тисяч гривень для вирішення поточних проблем цієї дитини. Через деякий час заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш повідомив, що завдяки лише частині цього збору було куплено те, про що мріяла дитина – планшет, дитячі прикраси та інше.

Жити хоче окремо від мами

Сьогодні, як виявилося, історія з Анною Підвербною отримала нове, не менш гучне продовження.

Як повідомив у коментарі для ТСН.ua Дмитро Блауш, дівчинка сформувала свою попередню, але достатньо тверду позицію щодо матері – 78-річної Валентини Підвербної. Якщо суд вирішить запитати думку дитини щодо того, чи вона хоче залишитися зі своєю мамою, Анна-Марія має намір відповісти.

“Я спілкувався сьогодні з дівчинкою. В суді вона планує звернутися до матері зі словами: “Відпусти мене. Просто відпусти”, – повідомив нам Дмитро Блауш, який протягом кількох тижнів разом із небайдужими українцями допомагає цій дитині та, відвідуючи її, контролює ситуацію.

“Зараз дитина називає себе щасливою, тому що відчуває увагу до себе, тому що з нею працюють психологи, тому що перебуває серед дітей”, – розповів нам Дмитро Блауш.

За словами Блауша, дитина каже, що почувається щасливою, коли живе в інших умовах, ніж у тих, які були у неї до 25 квітня.

“Її “рецепт” щастя – жити окремо від мами, але вона не проти спілкування з матір’ю”, – каже Блауш, додавши, що Підвербна-старша приходить до доньки.

Крім цього, Дмитро Блауш повідомив нам, що завдяки втручанню громадськості та контролю ситуації є гарні здобутки, які стосуються не лише психологічного здоров’я цієї дитини, але й фізичного. За даними Блауша, орієнтовно через 1-2 місяці дитині може бути проведена операція з лікування косоокості.

Як з’ясувалося, вчора мати дівчинки спілкувалася зі своїм адвокатом, тобто, найімовірніше, ретельно готується до судових процесів, які раніше були анонсовані Новозаводським райсудом Чернігова. Згідно даних офіційного судового інтернет-ресурсу, Валентина Підвербна фігурує одразу в трьох справах, де предметами позову є: “Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей”, “Вчинення домашнього насильства” та “Відібрання малолітньої дитини”. Розгляд останньої запланований судом на 13 червня. Як стає зрозумілим з ухвали суду, йдеться про відібрання малолітньої дитини без позбавлення матері батьківських прав.

Ввечері журналістові ТСН.ua стала відома позиція і Валентини Підвербної щодо слів доньки про те, що вона може попрохати маму на суді відпустити її.

“Нехай іде додому. Мені боляче, є образа. Я їй все купляю…”, – голосно відповіла в коментарі для ТСН.ua Підвербна-старша та кинула слухавку.

Скандал навколо родини Підвербних: що відомо

Нагадаємо, місяць тому дівчинка опублікувала в соцмережах низку дописів, в яких повідомила про те, що її мати, 78-річна Валентина Підвербна, начебто знущається з неї – дряпає, ображає, не дозволяє виконувати елементарні гігієнічні процедури, шматує одяг, не дозволяє мити унітаз.

Після публікації допису до квартири Підвербних приїхали правоохоронці, психологи, соцслужби. Дитина була вилучена та направлена до лікарні для обстеження. В цій установі дівчинка перебуває досі. За даними низки посадовців, дитина не буде перебувати вдома щонайменше до рішення суду.

Зі свого боку її мати, Валентина Підвербна, в нещодавньому коментарі для ТСН.ua висловила думку, що дописи в соцмережах донька робить начебто під впливом сторонніх осіб. “Її змусили написати. Там сидять та вимагають, вона ж мала, нічого не розуміє. У мене є заздрісники та наклепники. Донька не бере слухавку”, – коротко відповіла нам тоді Підвербна зі сльозами на очах і кинула слухавку.

Своєю чергою сусіди Підвербних, яких ми опитали, розповіли нам, що до приїзду поліції та соцслужб у квітні в під’їзді було чутно скандали Підвербної з донькою та образливі слова.

Як раніше повідомлялося, Валентина Підвербна народила доньку в лютому 2011 року. На той час Підвербній було 65 років.

Валентина Підвербна зі своєю донькою Анною / Фото: з відкритих джерел / ©
Валентина Підвербна зі своєю донькою Анною / Фото: з відкритих джерел

Вагітність настала після запланованого штучного запліднення, гроші на яке жінка заощаджувала з пенсії. За неофіційними свідченнями сусідів, Підвербна начебто підробляла перед пологами, продаючи консерви. Сама ж Підвербна-старша цього ніколи не підтверджувала. Процедуру їй було зроблено в одній із київських клінік.

Бажання повторювати не має

Цими днями, після того, як розгорівся скандал, сотні українців у соцмережах висловили свою думку щодо етичності запліднення 65-річної жінки. Деякі з дописувачів написали обурливі дописи на адресу лікарів, які мали стосунок до цього випадку. На думку дописувачів, лікарі начебто повинні тепер взяти на утримання дитину 78-річної пенсіонерки.

Журналіст ТСН.ua розшукав репродуктолога, який робив запліднення Валентині Підвербній. Лікар нам відповів, що через те, що історія Підвербної є предметом слухання в суді, він наразі утримається від коментарів та інтерв’ю на цю тему, хоча йому є що відповісти всім, хто висловлює образи на його адресу. Крім цього, репродуктолог додав, що зараз вже є рекомендація профільної організації не робити штучне запліднення жінкам, яким виповнилось більше 50-55 років. Хоч такі охочі серед жінок в Україні є.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини