У ВООЗ дали прогноз, коли COVID-19 перейде у розряд локальних інфекцій

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) припустили, що пандемія коронавірусної хвороби може перейти із фази пандемії у фазу ендемії. Це означає постійне існування захворювання на певній території.

Найчастіше ендемічна фаза є завершальною фазою пандемії. Про це сказала членкиня Виконавчої ради Європейського регіонального бюро ВООЗ Ніно Бердзулі, повідомляє imedinews. При цьому експертка уточнила, що точно спрогнозувати, коли саме відбудеться такий процес переходу, вкрай складно.

У ВООЗ вважають, що це залежить від швидкості вакцинування населення проти коронавірусу. Що більше людей отримають щеплення, то швидше пандемія стане ендемією, зазначила Бердзулі.

“Це буде можливо. Ми маємо обережний оптимізм, коли рівень вакцинації підвищиться, тоді потенційно існує можливість переходу пандемії в ендемічну фазу”, – сказала вона.

Вона уточнила, що для переходу рівень вакцинації у країнах має бути щонайменше 80-85%. На сьогодні, за словами представниці ВООЗ, є навіть держави, де щеплення проти COVID-19 зробив лише 1% населення. Але є й ті, де активно роблять бустерні дози.

“Ми маємо баланс, який потрібно захищати”, – сказала Бердзулі.

Зазначимо, станом на 12 січня щонайменше дві дози вакцини від коронавірусу отримали 50,5% населення світу. При цьому понад 10% уже прищепилися третьою дозою.

Статистика вакцинації у світі

Додавайте "Про Львів" у ваші джерела Google Новини