З 25 жовтня у кафе та ресторанах Львівщини вимагатимуть Covid-сертифікати

Львівська область, як і Львів, з 18 жовтня посилює карантинні обмеження. В області теж заклади зможуть працювати за наявності у персоналу негативного ПЛР-тесту чи Covid-сертифікату.

Проте вже з 25 жовтня у кафе, ресторани та розважальні заклади впускатимуть лише вакцинованих клієнтів. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

13 жовтня відбулося засідання обласної комісії ТЕБ і НС, яка прийняла рішення посилити карантинні обмеження на території Львівської області вже з 18 жовтня через зростання кількості хворих на Covid та госпіталізацій.

За наявності у персоналу «жовтого» або «зеленого» сертифікату про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту, проведеного не більш як за 72 години, експрес-тесту на антиген, яке проведене не менш як за 48 годин чи документу від лікаря про наявність протипоказань до вакцинації, з 18 жовтня зможуть працювати такі заклади:

  • бари, ресторанів, кафе тощо;
  • торговельно-розважальні центри, в тому числі – дитячі кімнати та розважальні зони для дітей (крім приймання відвідувачів у торговельних точках, що здійснюють реалізацію продуктів харчування, предметів гігієни, першої необхідності, аптек, які знаходяться в приміщенні вказаних суб’єктів);
  • інші заклади розважальної діяльності;
  • заклади культури (музеї, філармонія, театри, кінотеатри тощо)
  • ринки (крім продовольчих);
  • спортивні зали.

З такою ж умовою щодо вакцинації дозволяється проведення масових заходів (у кількості до 50 осіб).

У ЛОДА наголошують, що з 25 жовтня вимога щодо вакцинації встановлюватиметься і для відвідувачів закладів на Львівщині. 

Також обласна комісія ТЕБ і НС також посилила обмеження і закладів освіти Львівщини. Зокрема, школам області рекомендують з 18 жовтня розпочати канікули. Всім іншим освітнім закладам (профтехосвіта, вища освіта) – з 18 жовтня перейти на дистанційне навчання

Закладам дошкільної та позашкільної освіти рекомендовано продовжувати роботу у звичному режимі в офлайн-форматі.

Окрім того, Львівська ОДА звернеться до Львівської міської ради щодо збільшення кількості транспортних засобів на маршрутах саме у місті Львові у години пік.

Нагадаємо, Львів теж посилює карантин з 18 жовтня. У місті діятимуть схожі обмеження, що й в області. Мова йде про роботу закладів Львова, де вакциновані працівники. Проте у місті для відвідування театру, кінотеатру чи спортзалу потрібний буде негативний ПЛР-тест або Covid-сертифікат.

Разом з тим у мерії теж анонсували відвідування кафе та ресторанів з Covid-сертифікатом. Проте точної дати ще не назвали. Детальніше з обмеженнями, які почнуть діяти з 18 жовтня у Львові, можна ознайомитися за посиланням.

Писилення карантину зумовлене тим, що протягом останніх тижні ситуація із коронавірусною інфекцією у Львові та в області стрімко погіршується. Фактично із кінця серпня в області почалась нова хвиля коронавірусу. Медики прогнозують, що вона буде важчою, ніж усі попередні.

Вже на кінець вересня – початок жовтня показник захворюваності на Львівщині перетнув позначку у 1000 хворих за добу. Протягом 7 жовтня виявили 1237 нових недужих, що є найбільшим показником щонайменше із травня. Зауважмо, 95% хворих в області зараз інфіковані штамом «Дельта».

Крім збільшення захворюваності, в області суттєво зросло навантаження на «швидку» та лікарні. Covid-стаціонари заповнені уже на 56%. Загалом пацієнтів госпіталізують в 21 медзаклад, де є майже 4200 ліжок.

Зважаючи на це, з 9 жовтня всю Львівщину вже перевели до «жовтої» карантинної зони. Хоча у ЛОДА попереджали: вже найближчим часом області «світить» найсуворіша «червона» зона епіднебезпеки.