Відійшов у вічність видатний львівський музикант Мирослав Корчинський

Йому було 80 років.

Сьогодні, 7 жовтня, помер видатний львівський музикант, професор, композитор, заслужений діяч мистецтв України, засновник Львівської школи професійного сопілкового виконавства Мирослав Корчинський. Про це інформує департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА, передає “Еспресо.Захід“.

“Сумна звістка. Відійшов у засвіти видатний львівський музикант Мирослав Корчинський – педагог і композитор, заслужений діяч мистецтв України, сопілкар, засновник Львівської школи професійного сопілкового виконавства, професор ЛНМА ім. М. В. Лисенка”, – йдеться у повідомленні.

Про причини та обставини смерті музиканта не повідомляється.

У департаменті висловили співчуття рідним та близьким Мирослава Корчинського.

Довідка. Мирослав Корчинський народився 1 липня 1941 року в селі Крушельниця на Львівщині. Навчався у Львівській консерваторії, де працював після її закінчення. Також за сумісництвом Корчинський працював баяністом ансамблю пісні і танцю “Верховина” і у Львівському культурно-освітньому училищі.

З 1973 року — член Національної спілки композиторів України, з 1983 року — член правління Львівської організації Спілки композиторів України, у 1995—2001 рр. — голова Львівського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки.

У 1987 році чоловік став лауреатом Республіканського конкурсу на кращу пісню.

Мирослав Корчинський виборов право на академізацію української хроматичної поздовжньої флейти. Він також ініціював створення експериментального класу сопілки на базі кафедри народних інструментів Львівської консерваторії ім. М. Лисенка та розробки сопілки-баса. Музикант є творцем нової композиторської техніки — вертикально-поліфонічного двоголосся, а також автором творів у манері реставративної композиції.

Крім того, Мирослав Корчинський став організатором першого в системі музичної освіти оркестру українських народних інструментів, засновником першого в Україні професійного ансамблю сопілкарів “Дудаліс”, тепер ансамбль Львівської національної філармонії ім. М. Скорика “Virtuoso quartett Dudalis”.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини