9 березня Go_A представили оновлену пісню “Шум” для участі в “Євробаченні-2021”, але зустріли несподівану критику зоозахисників.
У кліпі на руці вокалістки Катерини Павленко сидить рідкісний хижий птах, і його використання у зйомках назвали експлуатацією тварин, – пише інтернет-видання «Апостроф».
Кадр з кліпу Go_A “Шум”
Першою на проблему звернули увагу в громадській організації UAnimals. На їхній сторінці в Facebook розгорілася бурхлива дискусія про те, чи можна використовувати в кліпах рідкісних диких тварин.
“Одразу кілька незалежних орнітологів підтвердили UAnimals, що в кліпі зняли не звичайну пташку, а представника виду “Канюк степовий”, який в Україні є під загрозою зникнення. У середині минулого століття чисельність цього виду на нашій території настільки зменшилася, що його навіть вважали зниклим. Зараз канюк степовий потроху відроджується, і його чисельність в Україні становить близько 200 пар. Це надзвичайно хиткий баланс, тому цих птахів слід берегти, а не експлуатувати заради розваг, – йдеться в публікації. – Канюк степовий внесений до Червоної Книги України, тому саме лише володіння цим птахом має підтверджуватися спеціальними документами”.
Зоозахисники підкреслили, що згідно із законом канюків степових можна використовувати у виняткових ситуаціях – в наукових і селекційних цілях, а також для відновлення популяцій за дозволом центрального органу виконавчої влади. Також орнітологи помітили, що канюк на відео має на лапах шкіряні ремінці, що характерно для птахів, які давно живуть у неволі.
“Експлуатація тварин є жорстокістю і пережитком минулого, і нам соромно, що саме в цьому контексті нашу країну будуть бачити у світі”, – пишуть вони.
Хоча в коментарях у кліпу Go_A знайшлося багато захисників, які не побачили в зйомках птаха проблеми, зоозахисники непохитні.
“Справа не в одній пташці, а в тому, що так підтримується попит і бізнес на диких рідкісних тваринах. Адже потрібно ловити природників, освіжати кров, гнати контрабанду, виснажувати природну популяцію, популяризувати “вихованців”. В результаті в природі їх все менше” , – пояснила зоолог Марина Шквиря.
“Найбільша шкода таких кліпів в тому, що вони легалізують експлуатацію червонокнижних тварин, ще й демонструють це на мільйонну аудиторію. Дуже шкода, що виконавці абсолютно не відчувають відповідальності за свій меседж”, – пишуть в коментарях активісти.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇
☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!