Українцям пояснили, кому не світить індексація пенсії з 1 березня

Індексація пенсій, запланована в Україні з 1 березня, не передбачає підвищення виплат колишнім держслужбовцям й одержувачам спецпенсій.

Про це розповіла в ефірі каналу “Україна 24” заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду в Києві Олена Бойко, передає Обозреватель. Вона наголосила на необхідності розрізняти бюджет Пенсійного фонду і держбюджет у питанні виплати пенсій.

“Пенсійний фонд власними засобами забезпечує виплату пенсій, які були призначені відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, іншими законодавчими актами. Є і виплати, які фінансуються з держбюджету, це, наприклад, пенсії, призначені військовослужбовцям, деякі надбавки і доплати до пенсій, такі як, наприклад, дітям війни”, – сказала вона.

Пояснюючи механізм перерахунку, Бойко зіслалася на статтю 42 закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

“Сама індексація проводиться відповідно до постанов уряду. 22 лютого було ухвалено постанову 127, яка передбачає додатковий соцзахист пенсіонерів у 2021 році”, – наголосила вона.

“Що стосується держслужбовців і інших громадян, які отримують пенсії за спеціальними законами, не передбачено індексацію пенсій у тих законах, за якими вони отримують пенсії. Але передбачено, що в разі, якщо у таких громадян пенсійна виплата розрахована відповідно до закону про державне пенсійне страхування, то таким пенсіонерам буде проведено підвищення”, – пояснила експертка.

Водночас Бойко уточнила, що тут йдеться про автоматизований перерахунок пенсій, який буде здійснюватися за матеріалами пенсійних справ.

“У разі, якщо такі громадяни після призначення пенсії продовжили працювати, отримували зарплату, продовжували стаж, їм все-таки потрібно звернутися в органи Пенсійного фонду”, – сказала вона.