Записатися в чергу на вакцинацію від COVID-19 можна буде через «Дію» — Федоров

До листа очікування на вакцинацію від коронавірусу можна буде записатися через портал або застосунок «Дія» з наступного тижня, тобто з початку березня 2021 року.

Про це розповів віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в етері «Громадського радіо», повідомляє пресслужба відомства.

«Мінцифри вже проводить внутрішнє альфа-тестування послуги в «Дії». Українцям, які будуть в електронній черзі, запропонують записатися до пункту щеплення, обравши конкретну дату та час візиту відповідно до етапу, який визначено Дорожньою картою з вакцинації», — розповів Федоров.

Таку послугу Мінцифри запускає спільно з Міністерством охорони здоров’я. Таким чином уряд хоче мінімізувати контакт між людьми, щоб українці не стояли у чергах для запису на щеплення. Також це допоможе медикам бачити детальнішу картину системи записів.

На думку очільника Мінцифри, це ще й дозволить МОЗ розробити логістичний план та зрозуміти реальний попит на вакцину. Крім того, реєстрація через «Дію» матиме антикорупційний ефект для країни.

Також можна буде записатися через національний контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19. Окрім іншого, у «Дії» будуть доступні відповіді на поширені запитання українців стосовно вакцинації.

Раніше у МОЗ повідомляли, що буде три способи записатися на вакцинацію: на сайті, прийти на прийом до сімейного лікаря або отримати запрошення телефоном від Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Чим вакцинують українців?

23 лютого в Україну прибули перші 500 тисяч доз вакцини проти коронавірусу CoviShield від виробника Serum Institute India. Її вже зареєстрували.

Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Вакцину схвалили для екстреного використання. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII.

Наразі триває третя фаза клінічних випробувань препарату CoviShield в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.

Попередні результати третьої фази досліджень у Великій Британії, Бразилії та Південній Африці опублікували у грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними 11 636 добровольців.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини