Львівські танцюристи взяли участь у світовому 24-годинному марафоні

545

Шість танцювальних колективів виборюють для України право приймати у 2022 році світовий конгрес CIOFF.

Сьогодні зранку у Львові на площі Музейній за участі шести львівських танцювальних колективів відбулося пряме включення України у світовий 24-годинний марафон, присвячений 50-річчю від дня заснування CIOFF. Головною метою участі у марафоні є демонстрація танцювальних мистецтв, просування культури та активна участь в ініціативах організації, повідомляє “Еспресо.Захід“.

Іде мова про те, яка саме з держав прийматиме у 2022 році світовий конгрес CIOFF – Міжнародної ради організацій фольклорних фестивалів і народних мистецтв – неурядової організації, яка перебуває у формальних консультативних стосунках з ЮНЕСКО і ставить за мету охорону, заохочення та поширення традиційної культури народів світу. Україна потрапила до короткого списку претендентів на таке проведення і конкурує зараз за це з Хорватією.

Як поділився враженнями національний делегат CIOFF в Україні Андрій Сидор, він щиро задоволений, як минув виступ і як зреагували на львів’ян у світі.

“Однак танцюристам найважливіше, напевно, було вперше від запровадження карантину вбрати костюми і вийти на сцену. І вони виклалися на всі сто. А хто таки буде приймати у себе світовий конгрес, стане відомо у лютому 2021 року”.

Попередньо Андрій Сидор наголошував, що Світовий конгрес CIOFF в Україні – це визнання та шанс. Як для країни в цілому, так і для міста, історична частина якого знаходиться у спадщині ЮНЕСКО, зокрема. І це прекрасний шанс запросити у 2022 році до Львова топових дослідників традиційних мистецтв та організаторів найпрестижніших фестивалів фольклору – від Нової Зеландії до Мексики та від Бурунді до Фінляндії.