Закинутий палац Лянцкоронських на Львівщині відкриють для туристів

1495

15 серпня у закинутому палаці Лянцкоронських у Тартакові Сокальського району розпочнуть екскурсійний сезон.

Про це поінформували у Благодійному фонді “Спадщина.UA”, який є співорганізатором проекту з відновлення палацу, передає Espreso.

Палац працюватиме лише на вихідні, тут проводитимуть незвичні костюмовані екскурсії, концерти, працюватиме ярмарок хендмейду та розважальні зони для дітей.

“Щовихідних впродовж цілого місяця у нас, в Тартакові Сокальського району, триватимуть дводенні тури, костюмовані дійства, фотосесії, концерти та багато іншого. Кожної суботи та неділі кожен охочий зі Львова, Сокаля та навколишніх сіл зможе повернутись в епоху вишуканих вбрань, елегантних інтер’єрів та нашої багатої історії”, – пояснює голова БФ “Спадщина.UA” Ганна Гаврилів.

null

Також 15 серпня пам’ятку вперше підсвітять – цьогоріч вдалось змонтувати освітлення Тартаківського палацу.

Окрім того, спеціально до відкриття сезону у Тартакові оновили експозицію кімнати Урбанських. Усе в стилі епохи 19-го століття.

Палац Лянцкоронських у Тартакові збудований у 19 столітті на рештках попереднього замку, що належав Потоцьким і був збудованим у 18 сторіччі. Лянцкоронські розбудували та реконструювали старий замок, зробили нову будівлю, надихаючись проектом монакського “Casino de Paris”.

У радянські часи палац спочатку використовувався для потреб колгоспу, а згодом аж до 1995 році – як приміщення школи. У 1996 значну частину будівлі знищено пожежею і зараз палац перебуває в аварійному стані.

У 2010 році вже були спроби відновити палац – його було віддано у концесію на 49 років. Але інвестор так і не приступив до виконання робіт.

У 2019 році місцеві активісти, волонтери та благодійники почали відновлювати палац. Зокрема, минулого року в замку діяла культурна резиденція “Тартаків і Тартак”, у якій участь взяв фронтмен гурту Сашко Положинський. Грант на цей проект виділив Український культурний фонд.

null

До організації свята, що пройде 15-16 серпня, найбільше долучилися команда тартаківських активістів, локальна громада, БФ “Спадщина.UA”, БФ “Софос” (Sophos Charity Fund), які є партнерами Всеукраїнської мережі ОГС GOHeritage!