На Львівщині послабили карантин: що мало запрацювати зі 7 липня?

1821

Із вівторка, 7 липня, Львівщина починає поетапне послаблення карантину. Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, передає кореспондент Львівського порталу.

За словами Івана Собка, оскільки Міністерство охорони здоров’я дозволило послабити карантин на Львівщині, у понеділок, 6 липня, на засідання зібралась обласна комісія ТЕБ і НС. Вона вирішила послаблювати каранні обмеження на території області поетапно.

Вже з вівторка, 7 липня, на території Львівщини свою роботу відновлюють:

  1. готелі;
  2. заклади громадського харчування;
  3. спортзали і фітнес-центри.

Також 7 липня в області дозволяють проводити масові релігійні заходи. При цьому всі віряни повинні дотримуватись соціальної дистанції як у храмі, так і під час богослужінь просто неба (не більше однієї особи на 5 м кв площі).

«Так, сьогодні на комісії у нас були дискусії, буди різні пропозиції щодо послаблень. Але ми знайшли золоту середину: вирішили, що карантин послаблюватимемо поетапно… Якщо ж рівень захворюваності зросте, то будемо посилювати обмеження», – відзначив Іван Собко, додавши, що зараз ситуація із COVID-19 на Львівщині є контрольованою.

Всі суб’єкти господарювання, які відновлюють свою роботу у Львівській області, зобов’язані дотримуватись протиепідемічних заходів, зокрема стежити за дотриманням маскового режиму та дистанції.

«Так, зараз Львівщина «увійшла» у ті показники МОЗ, які дозволяють вводити нам послаблення. Єдиний показник, який останнім часом не дозволяв це робити, – це відсоток виявлених хворих, який має сягати не більше 11%. Зараз у нас він становить 10,92%, що є нормою, тобто якраз оті 0,08% і дозволяють нам послаблення. Але незважаючи на таку ситуацію, я закликаю всіх бути пильними. Так, ситуація зараз дозволяє нам зробити певні послаблення, але це не означає, що коронавірус зник», – наголосив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

За даними посадовця, заповненість лікарень на Львівщині зараз становить 43%. Загалом у стаціонарах перебувають 1014 хворих на коронавірус, 750 із них лікуються у медзакладах Львова.

Так, COVID-19 підхопив уже 6301 мешканець Львівщини. За останню добу виявили 105 нових хворих. Від ускладнень, спричинених вірусом, померли 164 людини, одужали 965 пацієнтів.