США введуть найбільш важкі санкції для Росії в разі її вторгнення на південну Україну, – експосол

2045

Якщо президент РФ Володимир Путін вдасться до військової ескалації проти України з півдня, то проти Росії буде введено найважчі санкції.

Як заявив у інтерв’ю “Сегодня” колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, міжнародній спільноті слід бути готовою відповісти на російську агресію.

“Першою має бути готова Україна, але також і міжнародна спільнота, включно з США, яким потрібно бути підготовленими до того, щоб підтримати Україну та ввести найважчі санкції проти Росії, які вона тільки бачила. Такі жорсткі санкції, яких не було введено, зараз у режимі очікування. Але їх можуть застосувати”, – сказав він.

На думку Тейлора, навіть ті санкції, які діють зараз, б’ють по Росії.

“І якби вони зважилися на вторгнення до України чи будь-якої іншої країни, я переконаний, міжнародна спільнота, сподіваюся, на чолі з США, з підтримкою Європи та інших демократій у всьому світі введуть жорсткіші санкції проти Росії, які ще більше підірвуть її економіку. Тому, думаю, ми не повинні дивуватися, повинні бути готові діяти та ввести ці санкції. Але, сподіваюся, цього не трапиться”, – підкреслив експосол.

Серед важких санкцій він зазначив відключення Росії від SWIFT і нафтове ембарго.

“Ці санкції болючі та ефективні. А ще ефективніші, якщо введені всією міжнародною спільнотою, особливо американцями та європейцями, потім канадцями, австралійцями та японцями”, – додав Тейлор.