“Сирота стояв на трибуні майже всю ніч” – як приймали Конституцію України

Сьогодні відзначають День Конституції України. Основний закон держави прийняли 24 роки тому в залі Верховної Ради.

Події передувало важке 24-годинне безперервне засідання. Врешті, після безсонної ночі, “За” проголосували 315 народних депутатів, 36 – проти, – пише Газета.юа.

“Текст розроблявся багатьма людьми. Кажуть: “батьки” Конституції. Ми, хто брав участь у творенні Конституції, вважаємо батьком Конституції Михайла Сироту, який вів роботу Конституційної комісії, він стояв на трибуні майже всю ніч. Цей текст, який ми проголосували, був відпрацьований на основі тексту, прийнятого у першому читанні. У ньому було понад дві тисячі поправок. Основу напрацьовували десятки фахівців. До складу Конституційної комісії входили найкращі фахівці з конституційного права. Ми намагалися максимально не пошкодити текст, прилаштувати його до потреб суспільства, враховували політичні речі, йдучи на якісь поступки”, – згадував політик і один з авторів тексту Конституції Віктор Мусіяка.

Попри те, що Україна останньою з усіх пострадянських країн прийняла Конституцію, міжнародна спільнота назвала її однією з найдемократичніших у світі.

Вона встановила, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою, а носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в країні є народ. Гарантувала основні права і свободи людини і громадянина, право приватної власності, затверджувала державну символіку, статус української мови як єдиної державної. Визначала основні повноваження органів державної влади.

Цьогоріч державне свято припадає на неділю, тому офіційний вихідний день переноситься на понеділок. Отже українці відпочиватимуть три дні: з 27 по 29 червня.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини