Головний медик Львівщини прагне продовження карантину

У п’ятницю, 12 червня, обласна комісія ТЕБ і НС вирішуватиме, чи послаблювати карантин на території Львівщини, чи ні. Головний медик області Орест Чемерис стверджує, що рівень захворюваності на коронавірус наразі не дозволяє полегшувати обмеження, тож пропонує продовжити карантин ще на тиждень – до 19 червня включно.

Про це він заявив сьогодні, 11 червня, під час брифінгу, передає кореспондент Львівського порталу.

«Обласна комісія ТЕБ і НС – це колегіальний орган і рішення приймається колегіально шляхом голосування. Зважаючи на ситуацію із захворюваністю, яка є сьогодні, я буду голосувати проти послаблення карантину і, відповідно, пропонуватиму продовжити його до наступного засідання комісії, тобто до наступної п’ятниці (19 червня – ред)», – сказав Орест Чемерис.

Зазначимо, що рішення про будь-яке послаблення карантинних заходів на території Львівщини віднедавна приймає обласна комісія ТЕБ і НС. Міська комісія ТЕБ і НС своєю чергою зобов’язана його виконувати.

Карантин на території Львівської області продовжували вже неодноразово. Це роблять тому, що хворих на коронавірус не меншає і область не відповідає усім критеріям виходу з карантину, які встановило МОЗ України.

Згідно з опублікованою на сайті МОЗ таблицею показників для послаблення протиепідемічних заходів, станом на 11 червня на Львівщині показник інцидентності перевищує 12 та становить 19,87 випадків на 100 тисяч населення.

(Натисніть на зображення для збільшення)

За іншими двома показниками, завантаженістю ліжок у лікарнях та охоплення населення тестуванням, Львівська область підходить для послаблення карантину.

Крім Львівщини, послаблення карантину наразі неможливе ще для Києва, Волині, Житомирської, Закарпатської, Київської, Рівненської, Тернопільської і Чернівецької областей.

Під час карантину на території області громадський транспорт курсує у режимі спецперевезень, не працюють дитячі садки, а всі мешканці зобов’язані носити маски.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини