Генерал з душею солдата: сьогодні – річниця загибелі Сергія Кульчицького

121

29 травня 2014 року проросійські терористи поблизу Слов’янська збили гелікоптер, у якому знаходилися військовослужбовці НГУ, у тому числі генерал Сергій Кульчицький та працівники спеціальної роти міліції УМВС України.

Сергій Кульчицький – генерал-майор, спадковий військовий ...

Генерал-майор Сергій Кульчицький був одним з тих, хто допомагав формувати добровольчі батальйони і навчав добробатівців у Нових Петрівцях Вишгородського району. Одним із тих, хто пішов воювати на Донбас у першому добровольчому формуванні України, який нині носить ім’я свого засновника – Героя України, генерал-майора Сергія Кульчицького. Першим бойовим генералом, який загинув на Донбасі під час АТО у тяжкому для України 2014-му.

Генерал Кульчицький загинув поблизу Слов’янська в районі проведення АТО. Знаходився у гелікоптері Мі-8МТ Національної гвардії України, який після розвантаження харчових продуктів та проведення ротації особового складу на п’ятому блокпосту, повертаючись з району гори Карачун, зазнав обстрілу, що вівся з лісосмуги, та був підбитий.

Leopolis.news | Шість років тому загинув львів'янин генерал ...

Катастрофа, спричинена пострілом із переносного зенітного ракетного комплексу, забрала життя шістьох військовослужбовців НГУ: генерал-майора Сергія Кульчицького, полковника Сергія Бульдовича, майора Віталія Куриловича, капітана Сергія Кравченка, прапорщиків Валентина Білошкурського і Віктора Ліпського, та шістьох працівників спеціальної роти міліції УМВС України в Івано-Франківській області: старших лейтенантів міліції Петра Безпалька і Василя Семанюка, старшого прапорщика міліції Володимира Шарабуряка, прапорщика міліції Володимира Лисенчука, старшини міліції Петра Остап’юка, старшого сержанта міліції Віктора Яков’яка.

Дивом уціліти судилося лише одному із членів екіпажу – другому пілоту капітану Олександру Макеєнку, який дістав тяжкі травми.

Джерело: 6262.ua