«Уже не доведеться чекати перехожих»: львів’янин на візку може заїжджати з вулиці у свою кімнату

669

У п’ятницю, 29 листопада, 33-річний львів’янин Микола Панков, який пересувається на візку, вперше заїхав до кімнати з вулиці пандусом. Умови для його комфортного життя у новій квартирі на вул. Рубчака облаштували за місяць. Роботу почали після того, як мама Миколи звернулася до депутата Львівської міської ради від Української Галицької партії Ігоря Дяковича.

«23 жовтня до мене на прийом прийшла мама Миколи. Розповіла, що тепер живуть по-сусідству зі мною. Раніше мешкали біля гіпермаркету «Форум» – у будинку, який був непристосований для пересування людини з інвалідністю. Квартиру продали, купили в іншому районі. Але тут зіткнулися з цією ж проблемою, – розповідає LMN Ігор Дякович. – Я одразу звернувся до працівників райадміністрації. 25 жовтня районні чиновники, працівники ЖЕКу та підрядник уже оглядали місце, де треба встановити пандус».

Депутат каже, що до цієї справи долучилося багато людей. Його колега по партії депутат Мирослав Данилків допоміг з вікнами до кімнати Миколи. Також над облаштуванням працювали керівник управління соцзахисту Ігор Кобрин, який був розробником програми з пандусами, і Юрій Спринь, керівник ЛКП «Магістральне».

«Для когось це маленька перемога, яка, можливо, не дуже заслуговує на увагу. Для нас з Миколою – це величезний крок вперед. Тепер не треба мучитися зі сходами в вузенькому під’їзді, а просто відкрити двері і виїхати, – додає Ігор Дякович. – Я щоразу прошу всіх вболівати за людей з інвалідністю. Те, що для вас не дуже помітно і звично, для нас це може бути катастрофічно. І дуже добре, коли місто опікується такими людьми».

Мама Миколи Олена Петрикович дивується, що все змогли зробити так швидко.

«У будинку, де раніше жили, стояв пандус під кутом 45 градусів. Я не могла Миколу ні занести, ні винести. Коли ходили на прогулянку, то чекала, аби хтось проходив поряд, просила допомогти. Микола часто виходить на вулицю. Він працює у майстерні при «Джерелі». Також виходимо на вулицю, аби відчути себе в іншій атмосфері, побути між людьми, – розповідає LMN Олена Петрикович. – Коли звернулася до Ігоря, не думала, що все буде так оперативно. Почула, що грошей на пандус немає. Але Ігор зумів добитися фінансування. Тепер зможемо гуляти, скільки захочемо. Уже не доведеться чекати перехожих».

 

Фото: Facebook

Джерело Львівська мануфактура новин.