Спікер Разумков загальмував присягу обраного нардепа В’ятровича на два тижні

0
2522

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков штучно затягує приведення до присяги Володимира В’ятровича, обраного народного депутата за списком партії “Європейська солідарність”.

Як передає “Новинарня“, про це в п’ятницю, 15 листопада, заявили на брифінгу сам В’ятрович та нардеп від “ЄС”, колишній голова парламенту Андрій Парубій.

Виступаючи на брифінгу в кулуарах ВР, Парубій нагадав: “Вчора (14 листопада) ЦВК зареєструвала народним депутатом України від «Європейської солідарності» мого побратима Володимира В’ятровича. Невідкладно ЦВК передала ці документи у Верховну Раду, і зранку вони були зареєстровані в апараті парламенту”.

“Фактично, згідно до закону, наступна дія має бути тільки одна – приведення до присяги народного депутата В’ятровича. Це формальна річ, яка виконується автоматично після того, як документи надходять у Верховну Раду. На превеликий жаль, голова Верховної Ради на мої звернення і прохання відмовляється сьогодні оголосити приведення до присяги Володимира В’ятровича, апелюючи до того, що нібито не знайшли документи”, – зазначив Парубій.

Колишній спікер виступив також у залі парламенту, повторивши вимогу привести В’ятровича до присяги вже цього дня.

У відповідь голова ВР Дмитро Разумков заявив, що ще не отримав документи з ЦВК, і тому присяга В’ятровича наразі неможлива.

З цього приводу Андрій Парубій заявляє: “Я авторитетно стверджую: документи всі від ЦВК знаходяться у Верховній Раді. Вважаю дану позицію виключно політичною від «слуг народу» і команди Зеленського, які вважають, що мова – це маніпуляція, армія – це маніпуляція. Це намагання сьогодні позбавити права В’ятровича приступити до своїх обов’язків як обраного українським народом народного депутата України”.

За словами Парубія, наступне засідання парламенту відбудеться лише 2 грудня, і таким чином монобільшість намагається ще на 15-17 днів відтягнути момент, коли В’ятрович прийме присягу народного депутата України.

“Вони кричали на попередньому засіданні, що не допустять В’ятровича в Раду, і сьогодні вони намагаються це своє дуже сумнівне гасло втілити в життя”, – додав Парубій, нагадавши виступ нардепа з “СН” Бужанського.

Проросійський депутат-мажоритарник зі “Слуги народу” Максим Бужанський справді виступав із трибуни ВР із закликом голосувати проти перестановок у фракції “Євросолідарність”, закінчивши промову словами “Ні В’ятровичу в Раді!”
Він нагадав, що “слуги народу” йшли в парламент не для того, щоб пускати туди націоналіста В’ятровича.

Сам Володимир В’ятрович у коментарі “Новинарні” також заявив, що документи з Центрвиборчкому про його реєстрацію нардепом уже перебувають в апараті ВР.

“Так. Все зареєстроване. Разумков просто не хоче зв’язатися з своїм офісом”, – сказав В’ятрович.

“Я вже звик до бурхливої реакції частини депутатів щодо факту мого потрапляння в парламент. Але здивований, що сьогодні керівництво ВР, попри наявність потрібних документів, не приводить мене до присяги. Адже це все одно станеться, хай навіть через два тижні. В’ятрович у парламенті — з цим доведеться жити. Виконання законних процедур — із цим теж слід змиритися, якщо нам усім ідеться про демократичну Україну”, – написав В’ятрович також у фейсбуці.