Депутатку Софію Федину можуть притягнути до кримінальної відповідальності — глава СБУ

0
420

Кримінальна справа проти народного депутата від “Європейської солідарності” Софії Федини, порушена через її висловлювання про Президента Володимира Зеленського, матиме продовження найближчим часом.

Про це заявив голова СБУ Іван Баканов в інтервʼю Главкому.

“Я вважаю, ця справа матиме продовження найближчим часом. Кримінальний кодекс усе чітко визначає: якщо лінгвістична експертиза підтвердить, що це була реальна погроза, то йтиметься про ув’язнення. Наскільки мені відомо, кримінальне провадження відкрите, я думаю, відповідна експертиза призначена”, – сказав Баканов.

За його словами, цією справою займаються і Державне бюро розслідування, і СБУ. “У Службі безпеки теж є таке провадження”, – зазначив він.

Разом з тим Баканов висловив думку, що інститут Президента має поважатися.

“Взагалі це питання до культури наших політиків. Не тільки Федина у цьому питанні «засвітилась». Ми повинні поважати інститут Президента, будь-який державний інститут. Ми зараз не говоримо про гумор – увесь світ жартує над політиками, у цьому нічого такого немає. Але, наприклад, у законодавстві Німеччини є чітка відповідальність за такі речі. В українському – немає”, – сказав він.

Як повідомлялось, депутат від “Євросолідарності” Софія Федина та волонтер Маруся Звіробій, коментуючи висловлювання Зеленського у Золотому під час спілкування з ветеранами АТО 26 жовтня, наголошували на неприпустимості такої поведінки Президента, звинувачували його у спробі капітуляції перед агресором та висловлювали припущення, що може статися із Зеленським на передовій. “Там ненароком може вибухнути граната, а ще там обстріли бувають…”, – сказала, зокрема, Федина.

Нагадаємо, на сторінці Марусі Звіробій у Facebook була оприлюднена трансляція, в якій сама Звіробій, а також Софія Федина обговорювали візит Володимира Зеленського до Золотого (Луганська область).

Вони, зокрема, з використанням ненормативної лексики коментували спілкування президента з добровольцями.

“Там ненароком може вибухнути граната, там бувають обстріли, наприклад”, – казала Софія Федина.

У фракції “Європейська солідарність” назвали порушення цієї кримінальної справи “переслідуванням за погляди та обмеженням свободи слова в Україні”.