“Особливим статусом” Росія хоче заблокувати вступ України до ЄС і НАТО

3052

Ніякої “формули Штайнмаєра” не існує у природі. Це російська вигадка.

Про це заявив з трибуни Верховної Ради п’ятий президент Петро Порошенко, – пише Газета.юа.

“Перше. Ніякої “формули Штайнмаєра” не існує у природі. Це російська вигадка. Ніколи до вчорашнього дня жоден представник України – ні письмово, ні в іншій формі – ніколи не схвалював “формулу”. Я вам це кажу, як безпосередній учасник самітів “нормандського формату”, де Путін намагався прочавити цю версію. І українська сторона завжди давала рішучу відсіч”, – сказав він.

Порошенко додав, що “формула захищає російські інтереси”.

“Як би зараз вас не намагалися переконати у зворотньому, після того, як на весь світ було заявлено, що Україна “формулу” схвалила, лише з учорашнього дня “формула” стала частиною всього процесу”, – заявив попередній президент.

“Оцінка “формули Штайнмаєра” уже висловлена міністром закордонном справ РФ. На запитання: “А що ж воно буде на окупованих територіях?” Лавров сказав: “Буде так, як у Придністров’ї”. Невже ви цього не чуєте?” – продовжив Порошенко.

“Позиція Росії полягає у тому, щоб зробити з окупованого Донбасу аналог Придністров’я, щоб він був якорем для блокування євроінтеграційних і євроантлантичних прагнень України. Ми відкинули будь-які спроби Путіна та Лаврова використати цю позицію ще 2016-го і створили дорожню карту імплементації Мінських угод, де чітко визначена послідовність дій щодо імплементації “Мінська”, – також заявив Порошенко у Facebook.