Штрафи для «євробляхерів» офіційно набули чинності

0
94

Питання, чи штрафуватимуть «євробляхерів», залишається відкритим. Зеленський обіцяв внести до нового парламенту законопроект про відтермінування на три місяці штрафів за нерозмитнені автомобілі з іноземною реєстрацією.

Державна фіскальна служба України (ДФС) нагадала, що відсьогодні в Україні набули чинності нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які раніше було відтерміновано з 22 травня, передає УНІАН.

Як повідомили в прес-службі ДФС, до цього часу власники автомобілів з іноземною реєстрацією могли оформити свої авто і уникнути таких штрафів. Зокрема, за новими правилами в разі перевищення терміну доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн.

Якщо термін перевищено більш як на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектації авто розмір штрафу становить 170 тис. грн або передбачено конфіскацію таких авто. Також у ДФС повідомили, що аналогічні розміри штрафів передбачено і при перевищенні термінів тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення.

Так, при перевищенні термінів від 20 до 30 діб – сума штрафу становитиме 85 тис. грн, більше як 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектації авто – 170 тис. грн або конфіскація.

Крім того, законом передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, який тимчасово ввезено на митну територію України або поміщеного під митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого авто з комерційною метою. У разі такого порушення доведеться заплатити штраф у розмірі дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.

Як повідомляв УНІАН, за інформацією заступника голови Офісу президента Руслана Рябошапки, президент України Володимир Зеленський на першому засіданні нового парламенту внесе законопроект про відтермінування на три місяці штрафів за нерозмитнені автомобілі з іноземною реєстрацією.