“Это все ваш Порошенко” – що говорять представники ЛНР українцям у Станиці Луганській

Пункт пропуску “Станиця Луганська” зустрічає традиційними чергами з сотень літніх людей. “Пенсійний туризм” процвітає не лише тут, а й на всіх пунктах пропуску на Сході, незалежно від пори року та політичної погоди в Україні. Люди з окупованої території ідуть за пенсіями та соціальними виплатами до “укропів”. Ненавидять їх, ну тобто нас, але йдуть.

Про це розповідає Gazeta. ua з посиланням на журналіста Тараса Корнюка у Facebook.

“Після відведення українських військових наші прикордонники – останні силовики, що залишилися між КПВВ та бойовиками, які не поспішають розбирати фортифікаційні споруди по той бік зруйнованого мосту”, – пише кореспондент.

Вночі прикордонники чергують посилено, аби не підійшли сепаратисти.

“За рогом рівна дорога раптом обривається. І ніби з-під землі виринають одночасно десятки людей з “кравчучками”, клумаками, дитячими візками та ящиками від бананів. Це все відбувається під пильним наглядом двох чоловіків у військовій формі, що сховалися від пекучого сонця в тінь бетонних блоків по той бік зруйнованого мосту. Над спорудою високо піднято прапор чи то так званої ЛНР, чи Росії. У сортах лайна не тямлю”, – додає Корнюк.

Тут є спеціальні люди, які на візках для людей з інвалідністю возять пенсіонерів від зруйнованого мосту до прикордонного контролю. Ціна питання – 100 грн.

Журналіст переповідає один з діалогів, що відбулися поблизу КПВВ.

“Раптом з-під мосту виходить загорілий парубок, зі сторони бойовиків. Це ідейний захисник “ЛНР”, який пасеться в “сірій зоні”. Теж заробляє на “пенсійному туризмі”.

– Сматрі, как наши размініруют тєріторію. А що ваши “укропи”? Оні нічєво нє дєлают.

Конфлікт явно ризикує перейти в агресивну площину. Під мостом – з десяток МНСників “ЛНР”, що палять траву біля річки, явно зацікавились нашою розмовою на підвищених тонах. До парубка приєднується його “побратим”.

– Шо ти бронік адєл? Ти шо, сциш? Вчєра дєвка била бєз броніка, а ти шо нє такой смєлий?

Представники ОБСЄ в засобах індивідуального захисту, які поруч, представників “руского міра” не зацікавили.

– Ето всьо ваш Парашенка. Он вайну начал. Мост ваши нацикі падарвалі.

– До 2014 року, коли прийшла Росія, тут ніякої війни не було. І мостом їздили на авто люди. І щодо президента: в нас уже три місяці Зеленський, а війна триває.

– А чєво ти па-українські гаваріш, зачєм еті правакациі і паказуха?

Поряд проходять цивільні. Дехто підгавкує поборникам “ЛНР” щодо любові до Росії. Вони абсолютно не бояться, що наступного разу, перетинаючи умовний кордон, за довгий язик ними зацікавиться СБУ. Не зацікавиться”.

КПВВ Станиця Луганська зустрічає нас традиційними чергами з сотень літніх людей. "Пенсійний туризм" процвітає не лише…

Gepostet von Taras Korniyuk am Dienstag, 13. August 2019