Медики дослідили безпечність води у популярних серед львів’ян джерелах

247

З 12 джерел у Львові та околицях міста, які дослідиди медики, воду можна пити лише з одного

Працівники львівського міського відділу обласного лабораторного центру провели дослідження води із 12 джерел – каптажів, які знаходяться на території Львова, Винників та смт. Рудно, а саме: джерело «Стрийський парк»(м.Львів, вул.Стрийська), джерело у парку «Залізні води» (м.Львів, вул.Мишуги), джерело №2 у парку «Залізні води» (м.Львів, вул.Тернопільська, 6), джерело у м. Львів, провулок Заозерний, джерело у спорткомплексі «Спартак» (м. Львів, вул. Миколайчука), каптаж у Винниках ( вул. Незалежності), каптаж у Винниках (вул. Лермонтова, 9), каптаж у Винниках (вул. Б.Хмельницького, біля озера), каптаж у лісопарку «Погулянка», джерело №1, каптаж у лісопарку «Погулянка», джерело №2, каптаж у парк «Високий Замок» (вул. Замкова), джерело-каптаж у смт. Рудно (вул. Мазепи).

Згідно з результатами досліджень невідповідність води за мікробіологічними показниками виявлено у 10 каптажах, крім каптажів в лісопарку «Погулянка» (джерела №1 та №2), а за санітарно-хімічними показниками (запах, загальна твердість, нітрати) у 6 каптажах – джерело «Стрийський парк» (м.Львів, вул.Стрийська), джерела у Винниках (на вул.Незалежності та вул.Лермонтова, 9), джерела №1 та №2 в лісопарку «Погулянка» та джерело в парку «Високий Замок», (вул.Замкова).

Як повідомила лікар загальної гігієни львівського міського відділу обласного лабораторного центру Марія Задорожна, придатна для пиття вода лише у джерелі № 1 на «Погулянці». З усіх інших джерел вода непридатна для споживання і може призвести до виникнення кишкових інфекцій.