“Це плювок в очі”: українці вимагають від Порошенка скасувати нагороду громадянину Росії

0
125

Президент України Петро Порошенко нагородив колишнього «голову ради Об’єднання українців Росії» Василя Думу орденом «За заслуги» I ступеня. Це рішення обурило українську громаду Росії. Відповідне звернення опублікувала «Українська правда».

У заяві говориться, що Василь Дума громадянин Російської Федерації, так само там зазначається, що в указі дана особа зазначено керівником організацій, яку РФ ліквідувала ще в 2012 році, про це повідомляє startko.

У тексті йдеться, що в 2004-2011 роках Дума був членом Ради Федерації РФ від Костромської області. У ті ж часи він був «делегований» російською владою на громадську роботу в федеральні українські організації Об’єднання українців Росії (ОУР) і Федеральну національно-культурну автономію «Українці Росії» (ФНКАУР). Сенатора обрали головою Ради ОУР та ФНКАУР.

«Надалі спроби Думи пристебнути український громадський рух в Росії до офіційної політики Кремля викликали опір в українських організаціях, і в 2009 році Рада ОУР звільнив Думу з посади. На цьому громадська діяльність Думи в діаспорі закінчилася », – зазначають українці Росії.

Вони додають, що це ім’я додатково стало «токсичним» після публікації доповіді спецпрокурора США Роберта Мюллера про розслідування російського втручання в президентські вибори в США в 2016 році. Його дочка, Мирослава Дума, через Іванку Трамп передавала запрошення їй і президенту США Дональда Трампа на Петербурзький економічний форум.

Українці Росії указ Порошенко назвали плювком в очі «і повної дискредитацією безпосередньо Вашої роботи, українського уряду і МЗС на території Української діаспори».

Вони вимагають вибачень перед усіма активістами української діаспори в Росії і закликають до негайної відміни положення указу про нагородження Василя Думи.

Документ підписав, зокрема, відомий громадський діяч української діаспори Росії, заступник голови товариства «Українці Москви», член Ради директорів Світового Конгресу Українців Валерій Семененко, який був одним із засновників і співголовою Об’єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» , а також представники ряду українських організацій в РФ.