Патріарха Філарета та Йосифа Зісельса нагородили у Львові орденами «За інтелектуальну відвагу»

Святійший патріарх Філарет та правозахисник Йосиф Зісельс стали кавалерами ордену «За інтелектуальну відвагу» від незалежного культурологічного часопису «Ї». Урочисте вручення почесної відзнаки відбулося в п’ятницю, 21 грудня, у львівському Палаці Потоцьких під час традиційної церемонії «Межа року 2018».

Про це повідомляє Zaxid.net

Патріарх Філарет отримав нагороду «за гідне молитовне служіння українському народові та відновлення Помісної церкви». Окрім Святійшого патріарха когорту кавалерів ордену поповнив правозахисник Йосиф Зісельс. Йому вручили відзнаку «за відважне і послідовне обстоювання людської гідності та наполегливу працю для розвитку взаємопорозуміння в Україні і світі».

Відзнака «За інтелектуальну відвагу» — це срібний орден, який щороку вручає Капітула журналу «Ї». Відзнаку вручають від 2001 року.

До слова, серед кавалерів ордену: єпископ УГКЦ Борис Ґудзяк, правозахисники Євген Захаров та Мирослав Маринович, диригенти Оксана Линів та Сімон Камартін, журналісти Павєл Смоленський, Іза Хруслінська та Микола Княжицький, письменники Тарас Прохасько, Мойсей Фішбейн, Андрій Содомора та інші видатні особистості сучасності.

Урочиста церемонія вручення ордену «За інтелектуальну відвагу» відбувається на щорічній церемонії «Межа року» у львівському Палаці Потоцьких, після титульної промови головного редактора журналу «Ї» Тараса Возняка.

Одноденний візит Святішого патріарха Філарета до Львова став першим після Об’єднавчого собору, на якому була утворена Православна Церква України. Протягом дня Філарет провів у Львові кілька зустрічей з представниками місцевої влади та громадськості.

Фото: прес-служби ЛОДА