Оприлюднено фото із Об’єднавчого собору

191

Собор має обрати предстоятеля Помісної церкви.

Речник президента України Петра Порошенка Святослав Цеголко опублікував фото з Об’єднавчого собору, на якому мають обрати предстоятеля Помісної Української православної церкви, – повідомляє ТСН

Як видно з фото, у президії Собору сидять глава української держави Порошенко, патріарх Української церкви Київського патріархату Філарет. Посередині – екзарх Вселенського патріархату Еммануїл Галльський.

А ось константинопольського патріарха Варфоломія, фейк про присутність якого сколихнув Мережу, все ж немає.

У святій Софії триває Собор, який створює Єдину Помісну Українську Православну Церкву.

Gepostet von Svyatoslav Tsegolko am Samstag, 15. Dezember 2018

Нагадаємо, рішення про початок процедури надання Українській православній церкві Томосу (визнання її незалежною) у Вселенському патріархаті ухвалили ще на початку вересня. Вже 7 вересня Вселенський патріарх Вселенський патріархат призначив представників Константинополя в Україні Вселенський патріархат призначив представників Константинополя в Україні Варфоломій призначив двох своїх представників (екзархів), які допомагали у створенні об’єднаної УПЦ та підготовці до Об’єднавчого собору.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Через 4 дні, на власному соборі Російська православна церква заявила про повний розрив відносин з Константинопольським патріархатом та звинуватила Константинополь у “розколі світового православ’я”. У Стамбулі на такий крок РПЦ не відповіли “взаємністю” та попросили Москву визнати право українців на церковну незалежність визнати та змиритися з автокефалією української церкви.

Наступний крок до об’єднання та надання Українській церкві Томосу зробили 3 листопада в турецькому Стамбулі. Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. А вже 25 листопада на соборі Вселенського патріархату призначили Об’єднавчий собор в Україні на 15 грудня. Ієрархи УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП під час нього повинні затвердити статут нової церкви та обрати предстоятеля. Слід зазначити, що переважна більшість архієреїв УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ теж відмовилися брати участь в Об’єднавчому соборі та не прийняли запрошення.

Після проведення собору в Україні, глава об’єднаної церкви поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томоса з рук Вселенського патріарха.