Біля Консульства Канади у Львові запалили свічки. Почесний консул подякувала за небайдужість

Біля Консульства Канади у Львові небайдужі мешканці міста запалили свічки, аби вшанувати пам’ять загиблих хокеїстів команди Humboldt Broncos.

«Людей було не багато, але постійно підходили зі свічками, квітами та молитвою. Також свічку запалив депутат облради Петро Жукровський. Сподіваємось завтра буде більше людей», – розповіла Форпосту Олена Пономарева, голова Батьківської ради Львівщини.

“Хотілося знайти спосіб висловити співчуття канадійцям, які виявилися одними із найкращих друзів України в світі у дуже непрості часи, що переживаємо ми зараз. Виявляється, для цього достатньо було сказати де і як. О 19-й годині, коли ми прийшли до дверей консульства як домовлялись у Фейсбук, там уже були квіти, свічки та іграшки. Поки перебували там, люди підходили, запалювали свічки, молилися і йшли. Цілком незнайомі люди”, – розповіла журналістка Світлана Хитрова.

До присутніх також підійшла Почесний консул Канади у Львові.

Оксана Винницька-Юсипович, яка прийняла співчуття та подякувала українцям, львів’янам за небайдужість та бажання розділити сум трагедії. Також, за словами Світлани Хитрової, вона сказала, що бачила в інтернеті заяви про те, що ніби офіційна влада України не відреагувала на трагедію. Оксана Винницька-Юсипович назвала це неправдою: “Відразу в першу годину, коли це стало відомо, Президент України Петро Порошенко висловив співчуття усій Канаді, згодом за дипломатичним протоколом їх висловив і Андрій Шевченко, посол України в Канаді. Тобто ми абсолютно не маємо відчуття, що немає співчуття до нашої біди. Є свята в Україні. Христос Воскрес, і це є найбільше свято в релігійному християнському світі. Так що – так сталося”.

“Дуже боялася політичного піару на біді. Кажу, як є. Коли передзвонив Петро Жукровський, волонтер, тепер депутат Львівської обласної ради, трохи наїжачило. А Петро приїхав такий щирий, привіз квіти, свічки. Стояли запалювали їх, всі були шоковані. Чогось ми з Оленою Понамаревою плакали. “Це діти. Могли б ще жити і жити. У мене син, якому виповниться незабаром 21 рік. Усвідомити горе батьків страшно. Прийміть наші найщиріші співчуття”, – говорила Олена Оксані Винницькій-Юсипович. Просто. Як жінка жінці. Друзі мої, будете завтра йти на роботу, таки підійдіть до дверей консульства. Поставте свічку за чужих синів у Канаді, що так трагічно загинули, і помоліться, за тих, що в лікарні, аби вижили. Вони не чужі у нашій біді, будьмо не чужими у їх горі”, – додала Світлана Хитрова.

Нагадаємо, 7 квітня у Канаді автобус із юніорською хокейною командою Humboldt Broncos зіткнувся з вантажівкою, в результаті 14 людей загинули, ще 14 госпіталізовано. Йдеться про гравців у віці від 16 до 21 років.

Фото: Олена Пономарева, Світлана Хитрова

Джерело: Форпост

Comments

comments